Disco polo lata 90.

i

Autor: Canva Legendy muzyki disco polo lat 90. Zobacz kto jest na scenie od początku istnienia gatunku

Te zespoły disco polo są na scenie praktycznie od początku istnienia gatunku! Top 10 gwiazd z lat 90.

2022-09-02 14:20

Ci najpopularniejsi wciąż koncertują i wydają nowe numery. W latach 90. tworzyli ten gatunek, mimo że nie raz disco polo było wyśmiewanie, to nazwy tych zespołów zna praktycznie każdy Polak. Zobaczcie komu udało się przez 30 lat utrzymać na szczycie.

Boys

Fanom gatunku na pewno nie trzeba ich przedstawiać. Na scenie od 1991 roku niezmiennie z Marcinem Millerem na czele. Najbardziej znane numery to oczywiście „Jesteś szalona”, „Wolność” czy „Kochana, uwierz mi”, a wydane w ostatnich latach to na pewno "Najpiękniejsza dziewczyno" czy "Wciąż pamiętam" doskonale znane słuchaczom VOX FM.

Akcent

Nie da się ukryć, że "Przez twe oczy zielone" słyszał już na pewno każdy Polak. Zespół powstał w 1989 roku i na wokalu od początku niezastąpiony Zenon Martyniuk, aktualnie występuje z klawiszowcem - Ryszardem Warotem. Największe hity to, orpócz wspomnianego, "Królowa nocy" czy "Prawdziwa Miłość to Ty"

Bayer Full

Zaczynali jako weselny zespół w 1984r. Tu również wokalista nie zmienił się od początku istnienia zespołu. Sławomir Świerzyński oprócz tego jest kompozytorem i producentem. Bayer Full wciąż koncertuje nie tylko w kraju, ale również za granicą. A "Blondyneczkę", "Majteczkiw kropeczki" czy "Wszyscy Polacy to jedna rodzina" zanuci praktycznie każdy.

CZYTAJ TAKŻE: Nowości disco polo lato 2022! Najgorętsze premiery tegorocznych wakacji

Pierwsza Zmiana komentuje #2

Milano

Zespół w pierwszym składzie istniał od 1993 do 2000 roku. Wokalistą wtedy był Bogdan Borowski, a „Bara bara”, „Jasnowłosa” czy „Złota plaża” nuciła cała Polska. Po latach grupa została reaktywowana i w nowym składzie istnieje od września 2009, a w 2013 r. doczekaliśmy się pierwszej po wielu latach płyty. Aktualnie na wokalu występuje Mirosław Trzciński.

Amadeo

Grupę zainicjował Sławomir Sokołowski, na wokalu występowała Aldona Dąbrowska. Powstali w 1995 roku i z ośmi wydanych płyt, aż sześć powstało w pierwszym roku działalności. A „Letni wiatr” czy covery „Jak się masz kochanie” i „Daj mi tę noc” jnuciliśmy zarówno wtedy, jak i dziś.

Voyager

Zespół Voyager w 1991 roku tworzyli Mariusz Cierpikowski, Adam Wasielewski i Adam Miłek. Prawdopodobnie największym hitem grupy był numer „Polskie dziewczyny”, a oprócz tego stworzyli również takie piosenki jak "A my lubimy dziewczyny” lub „Najpiękniejsza”.

CZYTAJ TAKŻE: Najseksowniejsze piosenkarki disco-polo 2022. GORĄCE zdjęcia rozpalają wyobraźnię [TOP]

Top One

W 1986 roku grupa została założona przez Pawła Kucharskiego, Sylwestra Raciborskiego, Mariusza Lubowieckiego i Macieja Jamroza. Początki działalności to silna inspiracja popularnek w tamtych czasach muzyce italo disco. Na kartach historii disco polo zapisali się między innymi dzięki słynnemu przebojowi “Olek, Olek!”, który miał wspierać Aleksandra Kwaśniewskiego w wyborach prezydenckich w 1995 roku.

Classic

Zespół założył w 1992 roku Robert Klatt i tworzy go do dziś. Classic wciąż obecny jest na scenie disco polo, a ostatnio świętował swoje 30-lecie działalności. "Hej czy Ty wiesz", "Jolka, Jolka" czy "Zabrałaś mi lato" to jedne z największych hitów w historii disco polo. Wraz z Klattem zespół założyli Jacek Ambroziak i Waldemar Kiełbasiński. Jednak rok po powstaniu zastąpił go Mariusz Winnicki.

CZYTAJ TAKŻE: Zespół Classic. Kim jest Mariusz Winnicki? Wiek, wzrost, żona dzieci – wszystko co chcesz wiedzieć o wokaliście disco polo

Fanatic

Jak wiele zespołów disco polo zaczynali od koncertów na zabawach i weselach. Ich historia to gotowy scenariusz na film, ponieważ zespołem zainteresował się producent Sławomir Skręta, po tym jak usłyszał krążącoą po okolicy amatorską kasetę. Jerzy Ślubowski, Leszek Nowakowski i Sławomir Osuchowski stworzyli jeden z największych hitów w historii gatunku "Czarownica" czyli cover utworu Janusza Laskowskiego.

Model MT

Założycielami w 1995 roku byli Marek Tywończuk i Sebastian Rutkowski. Grupa wciąż istnieje na scenie disco polo, a ich największe hity to „Biała róża”, „Wspomnienie ze snu” czy „Nie płacz Agnieszko".

Piosenki na wesele 2022 disco polo. TOP 10 numerów, które rozkręcą każdą imprezę!

Sonda
Który z zespołów disco polo z lat 90. jest Twoim ulubionym?