Test wiedzy VOX FM

i

Autor: Canva

To zadanie matematyczne zawsze dzieli internautów! Czy znasz prawidłową odpowiedź?

2023-03-16 14:09

Kolejność działan to wiedza z zakresu matematyki szkoły podstawowej. Jednak teoria nie zawsze idzie w parze z praktyką i są zadania, które z pozoru proste, przerastają wiele osób. Sprawdźcie jak poradzili sobie z jednym z nich napotkani przez naszą reporterkę Warszawiacy.

2+2x2 jakie jest poprawne rozwiązanie?

Kolejny, świeżutki test wiedzy ogólnej od radia VOX FM. Tym razem na ulicach Warszawy podpytaliśmy o jedno z najbardziej "kontrowersyjnych" równań czyli 2+2x2= Okazało się, że wciąż nie dla wszystkich jasne jest w jakiej kolejności powinno się wykonywać działania matematyczne. Oczywiście poprawnie powinniśmy wykonać najpierw mnożenie, a później dodawanie. Szczególnie, że w danym równaniu nie ma nawiasów. Prawidłowa odpowiedź brzmi zatem 2+2x2=6. Wiele osób jednak wykonuje działania po kolei i przez to błędnie oblicza wynik 2+2x2=8.

Oprócz matematycznych zagwozdek, nasza reporterka Paulina Buczyńska sprawdziła też jak bardzo rozpoznawalne są twarze między innymi Mateusza Morawieckiego, Krzysztofa Bosaka czy.. Pawła Pawelca. Jak im poszło? Zobaczcie sami!

VOX test wiedza ogólna

QUIZ: Jak dobrze znasz nowości disco polo 2022? Poniżej 10 punktów nie nazywaj się ekspertem 

QUIZ: Jak dobrze znasz nowości disco polo 2022? Poniżej 10 punktów nie nazywaj się ekspertem

Pytanie 1 z 11
Na początek coś prostego: w swojej piosence zespół Playboys odwiedza "Bahamy, morze..."