TVN stracił kanał, który generował ogromne pieniądze! Widzowie uwielbiali te produkcje

i

Autor: AKPA

telewizja

TVN stracił kanał, który generował ogromne pieniądze! Widzowie uwielbiali te produkcje

2024-06-06 9:56

Rzadko zdarza się żeby trzeba było zamknąć kanał telewizyjny. Samo jego uruchomienie generuje bowiem ogromne koszty. I choć wydawać by się mogło, że tak duży gracz, jak TVN zawsze świetnie sobie radzi i nie musi mieć obaw o swoje stacje, to jednak los potrafi mocno zaskoczyć. TVN stracił bowiem popularny kanał.

TVN stracił kanał, który lubiło wiele osób

TVN to jedna z najpopularniejszych stacji w naszym kraju. Codziennie oglądają ją miliony Polaków, którzy od lat śledzą swoje ulubione produkcje. Na przestrzeni lat TVN założył kilka nowych kanałów. Powstało m.in. TVN7, TVN Style, TVN Turbo czy TVN Fabuła. To wszystko po to, by w jeszcze lepszy sposób trafiać w sprecyzowane gusta widzów. Każda z tych stacji trafia bowiem do nieco innego odbiorcy. I każda z nich nadal istnieje. M.in. dlatego, że widzowie chętnie je oglądają. Los dla TVNu nie zawsze był jednak łaskawy. Choć większość projektów, które powstawały szybko okazywała się strzałem w dziesiątkę, to w historii stacji zdarzały się i totalne niewypały. Kilkanaście lat temu TVN wymyślił bowiem, że stworzy kanał, za pomocą, którego widzowie będą mogli wygrywać. Szybko jednak okazało się to niewypałem.

JAK NIE REMONTOWAĆ MIESZKAŃ | Pawelec Robi Robotę

TVN Gra - historia upadku stacji

Był 2005 rok. To wtedy, dokładniej 3 października TVN uruchomił swój nowy kanał - TVN Gra. Był to pierwszy (i jedyny) w Polsce całodobowy kanał, który emitował programy interaktywne z zagadkami. Na tę inwestycję TVN przeznaczył blisko 5 milionów złotych, które miały zwrócić się w ciągu 2 lat. Na początku w ramówce stacji pojawiły się m.in. programy Misja specjalna, Fotogra, Seans filmowy, Diablo i Angelo, a także format przeznaczony dla mężczyzn – Gra wstępna. Z czasem pojawiły się kolejne produkcje - m.in. Zabawa od kuchni, Strażnik kasy czy Turbo granie. Widzowie mogli dzwonić do tych programów, rozwiązywać zagadki i wygrywać za to pieniądze. I wydawało się, że wszystko idzie w porządku. W 2008 roku władze TVN doszły jednak do wniosku, że kanał się nie opłaca, bo nie przynosi odpowiednich zysków. TVN Gra oficjalnie zakończył swoje nadawanie 31 maja 2008 roku, chwilę przed godziną 23.