VOX FM ma najlepszych słuchaczy na świecie! Pomagamy Zygmuntowi – przyłączysz się?

i

Autor: canva.com

VOX FM ma najlepszych słuchaczy na świecie! Pomagamy Zygmuntowi – przyłączysz się?

2021-01-14 10:50

To dowód na to, że VOX FM ma najlepszych słuchaczy na świecie! W środowy poranek do radia zadzwonił pan Zygmunt. Poprosił tylko o piosenkę. Okazało się, ze jest osoba bezdomną. Ruszyła lawina pomocy. Ty też możesz się przyłączyć!

- Kiedyś bym prosił o piosenkę "Jolka, Jolka". Tylko waszą stację lubię - poprosił na antenie VOX FM pan Zygmunt. Ta prośba oczywiście została spełniona, ale nie to w tej historii jest najważniejsze! Okazało się, że pan Zygmunt jest osobą bezdomną. To tak poruszyło słuchaczy, że dosłownie zasypali nas SMS-ami, było też mnóstwo telefonów z propozycjami pomocy. Chcieli przekazać ubrania, jedzenie, pieniądze, oferowali też pracę. Reporterka VOX FM  spotkała się więc z panem Zygmuntem. W Gdańsku - bo to tam na co dzień przebywa. W rozmowie przyznał - chciałbym zmienić swoje życie, ale najbardziej potrzebuję... okularów. Te zostały mu skradzione:  - Chciałbym zmian. Jeżeli ktoś by był w stanie mi zafundować i zapłacić za okulary, nie wiem jak one się nazywają, na odległość i do czytania. Jeżeli ludzie chcą mi pomóc, to w ten sposób. Czego jeszcze pan Zygmunt potrzebuje? Mleka dla kotów!

ZOBACZ TEŻ: Znamy Hit Roku 2020 VOX FM! KTO zwyciężył w najważniejszym głosowaniu Best Listy VOX FM?

- Dzisiaj kupiłem trzy butelki mleczka, bo lubią to. Po troszku dałem. A co do karmy - parówka. Jak tylko ruszę, to przyjdą i jest: "daaaaaj". No jak temu nie dać? Ja nie zjem, a temu dam kochanemu - mówi w rozmowie z VOX FM pan Zygmunt

Pan Zygmunt opiekuje się co najmniej dziesiątką kociaków, jest też wolontariuszem w gdańskim Animalsie. I to wystarczyło, żeby słuchacze VOX FM ruszyli z pomocą! Na zrzutka.pl jest już zbiórka pieniędzy dla pana Zygmunta. Akcję zainiciował Piotr z Krakowa. Cel? Uzbierać 10 tysięcy złotych, by nasz bezdomny słuchacz mógł zmienić swoje życie. Szczegóły akcji znajdziecie na https://zrzutka.pl/y2xps8 Zbiórka trwa niecały miesiąc!