vox wosp materialy prasowe

i

Autor: materialy prasowe

WOŚP 2022 - najbardziej nietypowe aukcje. Sprawdź, co przygotowały gwiazdy na licytację

2022-01-19 16:36

W ostatnią niedzielę stycznia odbędzie się 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku gwiazdy chętnie przyłączają się do tej wyjątkowej akcji, wystawiając ciekawe, oryginalne i jedyne w swoim rodzaju rzeczy na aukcje. Zobacz najbardziej nietypowe aukcje WOŚP.

30. finał WOŚP zagra dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Jak zapewniają organizatorzy na oficjalnych stronach Allegro, poświęconych finałowi - w tym roku łączymy siły na rzecz okulistyki dziecięcej. Szybka diagnoza i terapia problemów ze zmysłem wzroku są dzieciom niezbędne zwłaszcza w okresie rozwoju, kiedy odkrywają świat i chłoną wszystko, co nowe. Co roku na oddziałach okulistyki dziecięcej przebywa kilkanaście tysięcy młodych pacjentów, którzy, ze względu na brak nowoczesnych urządzeń, często nie mogą być zdiagnozowani dostatecznie szybko i dokładnie.

Środki zebrane w tegorocznej odsłonie akcji zostaną przeznaczone na zakup urządzeń medycznych dla placówek w całej Polsce. Aby jak najwięcej pieniędzy trafiło na konto fundacji Jurka Owsiaka, gwiazdy showbiznesu co roku przekazują cieszące się ogromną popularnością, ważne dla siebie, rzeczy na aukcje.

WOŚP 2022 w VOX FM czyli poprowadź ulubiony program na żywo!

8. urodziny Radia VOX FM

Koszulka Lewandowskiego i rakieta Świątek. Chyra posprzątał mieszkanie, a Podsiadło upiekł sernik czyli co dla WOŚP zrobią gwiazdy

Rok temu hitem okazała się m.in. rakieta Igi Świątek, którą sprzedano za rekordową sumę 131 tys. 300 zł czy koszulka Ligi Mistrzów UEFA, wystawiona na licytację przez Roberta Lewandowskiego, sprzedana za 100 101 złotych. Z kolei samochód Chucka Norrisa od Braci Collins wylicytowano za 84 100 złotych.

Podobną popularnością cieszyły się też nietypowe propozycje od gwiazd. Przykładowo sprzątanie mieszkania od Andrzeja Chyry poszło za 42 tysiące 700 złotych, a własnoręcznie upieczone serniki Dawida Podsiadły, wylicytowano za 40 tysięcy 200 złotych.

Hulajnoga od Tuska i kolacja z nielimitowanymi sucharami Strasburgera. Sprawdź  najciekawsze aukcje WOŚP 2022

W tym roku gwiazdy i osoby znane w przestrzeni publicznej, również wspinają się na wyżyny kreatywności, proponując różnorodne usługi, ciekawe spotkania czy uczestnictwo w wielu wydarzeniach. Niektóre z nich to prawdziwe perełki.

Fani lotów narciarskich i miłośnicy skoków zimowych z pewnością zauroczą się kurtką, wystawioną przez Kamila Stocha, w której został zwycięzcą Turnieju Czterech Skoczni. a na Mistrzostwach Świata w Oberstdorfie wywalczył wraz z kolegami brązowy medal. W momencie pisania tego artykułu, cena kurtki wynosi 2550 zł.

Wśród tegorocznych licytacji znaleźć można także rakietę tenisową Yonex Vcore, którą grał Hubert Hurkacz. To właśnie ona przyniosła mu szczęście i zapewniła wygraną w ćwierćfinałowym meczu z Rogerem Federerem na turnieju Wielkiego Szlema w Wimbledonie. W momencie pisania tego artykułu, cena kurtki wynosi 12 tysięcy 900 zł.

Fanom sportu może spodobać się także tegoroczna propozycja aukcji WOŚP od Pawła Fajdka Szczęśliwy nabywca będzie miał okazję odbyć pełen trening młociarski razem z Pawłem pod okiem Mistrza Olimpijskiego Szymona Ziółkowskiego, obecnego Trenera. Cena takiego treningu, w momencie pisania tego artykułu, to 5 tysięcy 855 złotych.

Wśród aukcji znaleźć można również prawdziwe hity. Jednym z nich jest jedyna w swoim rodzaju, wyjątkowa kolacja z Karolem Strasburgerem. Będzie to, jak czytamy w opisie aukcji, "kolacja Z uwielbianym PRZEZ POLAKÓW AKTOREM I PROWADZĄCYM KULTOWY PROGRAM "FAMILIADA", z człowiekiem o niesamowitej empatii, otwartości do ludzi i niepodważalnym talencie opowiadania kultowych "sucharów", które w tej aukcji nie będą limitowane (tak obiecał nam Karol) ;)". W momencie pisania artykułu jej cena to 910 złotych.

Z kolei tym, którzy lubią spędzać czas aktywnie, z pewnością spodoba się propozycja od Donalda Tuska. Jak co roku, przewodniczący Platformy Obywatelskiej i szef Europejskiej Partii Ludowej bierze udział w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a tym razem na aukcję WOŚP Donald Tusk przekazał swoją hulajnogę elektryczną. Ma zamiar osobiście wręczyć ją zwycięzcy licytacji. Będzie to również okazja do krótkiego spotkania przy kawie lub herbacie. Cena w momencie pisania artykułu to 78 tysięcy 800 zł.