Zenek Martyniuk nie wystąpi w Poznaniu. Mieszkańcy nie chcą koncertu króla disco polo w auli uniwersyteckiej?

i

Autor: facebook.com/akcentpolska Zenek Martyniuk nie wystąpi w Poznaniu. Mieszkańcy nie chcą koncertu króla disco polo w auli uniwersyteckiej?

Zenek Martyniuk nie wystąpi w Poznaniu. Mieszkańcy nie chcą koncertu króla disco polo w auli uniwersyteckiej?

2023-01-25 11:09

Zenek Martyniuk miał wystąpić w auli Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jednak koncert został odwołany. Występ króla disco polo i twórcy hitu „Przez twe oczy zielone” budził kontrowersje wśród mieszkańców i artystów.

Zenon Martyniuk z zespołem Akcent miał wystąpić w Poznaniu 20 lutego 2023. Jednak koncert został odwołany. Wokół imprezy było sporo kontrowersji. Disco polo w auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza budziło sprzeciw artystów i mieszkańców. Jak podaje „Gazeta.pl” - „wpływ na decyzję mogły wywrzeć protesty muzyków Filharmonii Poznańskiej, młodzieżowych radnych, a także zwykłych mieszkańców miasta, którzy sprzeciwiali się muzyce disco polo w takim miejscu jak aula uniwersytecka”. Do sprawy odniosła się także uczelnia. Według wspomnianego portalu rzeczniczka UAM „poinformowała, że ostatecznie nie doszło do podpisania stosownej umowy wynajmu auli, a władze UAM nie otrzymały żadnych listów ani petycji w sprawie koncertu”.

Zenek Martyniuk koncert w Poznaniu. Bilety

Bilety na koncert „Zakończenie karnawału z Zenonem Martyniukiem i Zespołem Akcent!" kosztowały około 125 zł. Informacja o koncercie zniknęła ze strony internetowej organizatora -SoSimple Sp. z o.o . Na portalach ze sprzedażą biletów widnieje jedynie informacja o tym, że koncert został odwołany.

ZOBACZ TEŻ: Milena z zespołu Szpilki napisała, co myśli o koleżance z branży disco polo. Co na to Elwira Mejk?

Wesele Marzeń z VOX FM 2023