ZŁO - Zbrodnia Łowca Ofiara

i

Autor: VOX FM

"ZŁO" z wakacyjną przerwą na antenie VOX FM. Posłuchaj wszystkich odcinków naszego wyjątkowego podcastu

2022-06-28 11:48

Przez rok opowiedzieliśmy 30 historii. Niektóre szokujące, inne skomplikowane, a jeszcze inne przerażające. Seryjni mordercy, choć budzą lęk i obrzydzenie, od wielu lat ciekawią nie tylko psychiatrów, ale też zwykłych odbiorców. "ZŁO. Zbrodnia. Łowca. Ofiara." powróci we wrześniu. Posłuchaj wszystkich odcinków już teraz!

Wyjątkowy podcast na antenie VOX FM

Wiele osób chce zrozumieć, skąd bierze się zło, które popycha ich do wstrząsających morderstw. Choć na ten temat powstało już wiele badań, książek, filmów i podcastów, ludzka psychika nadal pozostaje ogromną tajemnicą, i gdy wydaje nam się, że niewiele jest już nas w stanie zaskoczyć, wtedy z ciemności wyłaniają się kolejne potwory, które tę teorię obalają. Posłuchajcie jeszcze raz historii, które najbardziej Was dotknęły i poruszyły. A wszystkie 30 odcinków podcastu "ZŁO. Zbrodnia, Łowca, Ofiara" znajdziecie na Spotify, YouTube i naszej stronie www. "ZŁO" z premierowymi odcinkami wraca po wakacjach. Do usłyszenia we wrześniu!

ZŁO odc. 30 zajawka

Ted Bundy

Najniebezpieczniejszy człowiek na świecie. Zgwałcił, torturował i zabił ponad 30 kobiet w Stanach Zjednoczonych. Jego proces śledził cały kraj, bo nikt nie mógł uwierzyć, że uśmiechnięty, przystojny i elokwentny student prawa może być potworem. Dwukrotnie uciekł z aresztu i wystawił służby na pośmiewisko. Jego nazwisko do dziś budzi grozę, a psychika stanowi wyzwanie dla behawiorystów na całym świecie.

Jeffrey Dahmer

Jeffrey Dahmer, kanibal z Milwaukee, to jeden z najbardziej znanych i przerażających seryjnych morderców. Amerykanin, który porywał, zabijał i zjadał swoje ofiary. Niektóre również torturował wywiercając im dziury w czaszkach. Jego celem byli młodzi, przystojni mężczyźni, z których chciał zrobić własnych niewolników.

Mariusz Trynkiewicz

Tą sprawą żyła cała Polska. I to nie tylko wtedy, gdy ujawniono zbrodnie, ale również wiele lat później, gdy pojawiały się kolejne wątki. Mariusz Trynkiewicz, odizolowany od społeczeństwa od bardzo dawna, co jakiś czas pojawia się w mediach. Skazany za zabójstwo czterech chłopców, pedofil i morderca, kilka lat temu prawie wyszedł na wolność. Taki był początek ustawy o bestiach i ośrodka w Gostyninie.

Listen to "ZŁO - Zbrodnia Łowca Ofiara" on Spreaker.

Ed Kemper

Zabójczo inteligentny i niebezpieczny. Ed Kemper, jeden z najsłynniejszych, ale i najbardziej brutalnych seryjnych morderców zabił 10 osób, w tym trzech członków własnej rodziny. Swoje ofiary okaleczał i upokarzał. Zwłoki rozczłonkowywał i rozrzucał, lub zakopywał. Był też nekrofilem. Nienawidził swojej matki, którą również z zimną krwią zabił.

Aileen Wuornos

Historia najsłynniejszej seryjnej morderczyni na świecie. Prostytutka, która zabiła siedmiu mężczyzn. Do końca utrzymywała, że zrobiła to w obronie własnej. Klienci, którzy zgarniali ją z ulicy mieli ją bić i gwałcić. Ale sąd nie uwierzył w to tłumaczenie i skazał Aileen na sześciokrotną karę śmierci. To najsurowszy wyrok, jaki w Stanach Zjednoczonych usłyszała kobieta.

Albert Fish

Twierdził, że był w ponad 20. stanach i w każdym zabił jedno dziecko. Albert Fish to jeden z najbardziej przerażających seryjnych morderców w historii. Był sadystą, masochistą, pedofilem, a także kanibalem. Jego zbrodnie do dziś szokują nawet tych najodważniejszych. Ta historia nie jest dla ludzi o słabych nerwach.

ZŁO odc. 29 zajawka

John Wayne Gacy

Do perfekcji opanował podwójne życie. Na co dzień filar społeczeństwa, prężnie działający biznesmen. Ojciec, mąż, przyjaciel. Ale pod tą maską skrywał się prawdziwy psychopata. John Wayne Gacy torturował i brutalnie zabił 33 młodych mężczyzn. Ich ciała trzymał głównie pod domem.

Bogdan Arnold

Jego zbrodnie zszokowały nawet doświadczonych śledczych. Polował na kobiety, które później brutalnie zabijał. Rozczłonkowane zwłoki trzymał w swoim mieszkaniu. Jadł, spał i żył obok nich.

Zodiak

Uwielbiał zagadki. I sam był zagadką. O jego zbrodniach mówi się do dziś. Jeden z najbardziej tajemniczych i nieuchwytnych seryjnych morderców w historii Stanów Zjednoczonych - Zodiak. Przypisuje mu się 5 zabójstw, choć on sam przekonywał, że pozbawił życia 37 osób.

Peter Kürten

"To się robi tak, jak z kurczakiem nadziewanym na rożen”- powiedział śledczym Peter Kürten. Tak relacjonował brutalne zabójstwo kilkuletniego dziecka. W latach 20-tych XX wieku sterroryzował cały Düsseldorf, atakując i zabijając zarówno dzieci, jak i dorosłych. Słusznie nazwano go Wampirem - bo podobnie jak te stworzenia, on również spijał krew swoich ofiar.