PODKARPACKIE: Oszukał  kilkadziesiąt osób z całego kraju. Sprzedawał artykuły dziecięce i elektronarzędzia

i

Autor: Unsplash.com/ Sergey Zolkin

PODKARPACKIE: Oszukał kilkadziesiąt osób z całego kraju! Straty sięgają 20 tysięcy złotych

2022-01-28 16:21

Prowadząc fałszywy sklep oszukał kilkadziesiąt osób z całego kraju! Śledczy ustalają teraz kolejnych poszkodowanych, którzy na jednym z portali ogłoszeniowych pokusili się na zakupy. Mimo wpłaty, kupione przez nich towary nigdy do nich nie dotarły. Straty sięgają co najmniej 20 tysięcy złotych.

Policjanci przerwali nielegalny proceder 40-latka, który od kilku miesięcy przebywał na terenie województwa. Schemat zawsze był ten sam- mężczyzna na jednym z portali ogłoszeniowych oferował do sprzedaży elektronarzędzia oraz artykuły dziecięce, w tym m.in. wózki, foteliki i bujaczki. Zainteresowani zakupem pokrzywdzeni wpłacali pieniądze na wskazane przez 40-latka konto, towaru jednak, mimo zapewnień mężczyzny, nigdy nie otrzymali. Śledczy ustalają teraz kolejne oszukane osoby.

CZYTAJ TAKŻE: Dzikowiec: Na posesji 56-latka znaleziono blisko 50 tys. nielegalnych papierosów

Był już skazany za oszustwa

Mężczyzna był zaskoczony poranną wizytą funkcjonariuszy w miejscu, gdzie mieszka. Zabezpieczono u niego sprzęt komputerowy i urządzenia do bezprzewodowego przesyłania danych, będące jego własnością. - Przeprowadzone czynności jednoznacznie wykazały, że ten człowiek w nielegalny proceder zaangażowany jest od dłuższego czasu. Ustalono też, że mężczyzna już wcześniej był karany za liczne oszustwa. Obecnie odbywał przerwę w wykonaniu kary pozbawienia wolności - mówi Marta Tabasz-Rygiel, rzecznik podkarpackiej policji.

Sąd aresztował 40-latka tymczasowo na 3 miesiące. Za popełnione przez niego przestępstwo grozi kara do 8 lat więzienia, biorąc jednak pod uwagę, że dopuścił się przestępstwa, za które był już wcześniej skazany i odbywał karę pozbawienia wolności - za kratki może trafić nawet na 12 lat.

Eksperymenty i doświadczenia w Sądeckiej Bibliotece Publicznej

Czy możesz mieć zespół lęku uogólnionego?

Pytanie 1 z 7
Jak często w ciągu ostatnich dwóch tygodni czułeś się zdenerwowany lub spięty?
Źródło: PODKARPACKIE: Oszukał kilkadziesiąt osób z całego kraju! Straty sięgają 20 tysięcy złotych