RZESZÓW: Łatwiej będzie skręcić. Miasto planuje rozbudowę skrzyżowania ul. Mieszka I z ul. Lwowską

i

Autor: Unsplash.com/ Mika Baumeister

Rzeszów: Będzie rozbudowa skrzyżowania ul. Mieszka I z ul. Lwowską

2022-05-17 15:36

Mieszkańcy Rzeszowa zwrócili się z prośbą do prezydenta o rozbudowę skrzyżowania ulicy Mieszka I z ulicą Lwowską. Problematyczny dla mieszkańców Mieszka I jest wyjazd z ulicy, kiedy chcą skręcić w lewo w Lwowską. Rozwiązaniem ma być sygnalizacja świetlna.

O poprawę komunikacji w rejonie osiedla Mieszka I prosili prezydenta mieszkańcy. Ci zwracali uwagę, że najbardziej problematyczny dla nich jest wyjazd z osiedla oraz skręt w lewo w ulicę Lwowską. Sprawę mogłaby rozwiązać sygnalizacja świetlna, dzięki której mieszkańcy zyskają możliwość bezkolizyjnego skrętu. Przetarg na wybór firmy, która zajmie się rozbudową skrzyżowania, został już ogłoszony.

Niesamowity pokaz dronów nad Warszawą!

Duże zmiany przy przebudowanie skrzyżowania

- Zakres prac, oprócz wspomnianej już budowy świateł, obejmie także zmianę geometrii skrzyżowania, przebudowę ul. Mieszka I na długości 120 m, w tym budowę chodnika oraz ścieżki pieszo-rowerowej. Częścią tego zadania będzie także: przebudowa ok. 270-metrowego odcinka ul. Lwowskiej, na którym powstaną ścieżki pieszo-rowerowe, przebudowa istniejących zatok autobusowych oraz sieci podziemnych. Zadanie ma być wykonane przy wykorzystaniu pieniędzy z programów Unii Europejskiej - mówi Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Miasta Rzeszowa.

Planowane są też nowe nasadzenia. Urzędnicy liczą, że firmę, która zajmie się rozbudową skrzyżowania, uda się wybrać już w czerwcu. To, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, ma być gotowe na przełomie wiosny i lata przyszłego roku.

Źródło: Rzeszów: Będzie rozbudowa skrzyżowania ul. Mieszka I z ul. Lwowską