RZESZÓW. Kiedy ogródki restauracyjne znikną z Rynku?

i

Autor: af

RZESZÓW. Kiedy ogródki restauracyjne znikną z Rynku?

2021-10-05 14:27

Korzystajcie póki jeszcze są. Ogródki restauracyjne, które przed wakacjami stanęły na rzeszowskim Rynku, ulicy Joselewicza i części Mickiewicza w Rzeszowie mogą za niedługo zniknąć. To jak długo parasolki restauratorów będą jeszcze otwarte zależy w dużej mierze od pogody.

- Ogłaszając przetarg założyliśmy, że maksymalnie do końca października mieszkańcy będą mogli korzystać z ogródków restauracyjnych - mówi Maciej Chłodnicki z rzeszowskiego ratusza.

To nie oznacza jednak, że ogródki zostaną na rzeszowskim Rynku do końca tego miesiąca. Wszystko zależeć będzie od pogody i samych restauratorów. Jeżeli pogoda się zepsuje to istnieje ryzyko, że parasole znikną wcześniej. A jeśli rzeszowianie nadal chętnie będą swój wolny czas spędzali w ogródkach, to wówczas te zamkną się dopiero pod koniec miesiąca.

CZYTAJ TAKŻE: RZESZÓW: Tęsknisz za kąpielami na Żwirowni? Zostań morsem! Otwarcie sezonu już wkrótce!

A jaka będzie pogoda w październiku?

Długoterminowa prognoza pogody na październik pokazuje, że po pierwszym tygodniu przyjdą chłodniejsze i bardziej ponure dni. Temperatura po 10 października będzie wahać się od 12 do 17 stopni Celsjusza, natomiast po 18 października termometry mogą pokazać nawet od 13 do 16 stopni

W Rzeszowie powstała pierwsza solarna stacja do ładowania hulajnóg
Źródło: RZESZÓW. Kiedy ogródki restauracyjne znikną z Rynku?