RZESZÓW: Kto zaprojektuje pumptruck? Ratusz szuka wykonawcy dokumentacji

2021-03-12 9:56 wk
RZESZÓW: Kto zaprojektuje pumptruck? Ratusz szuka wykonawcy dokumentacji
Autor: Pixabay.com

Nowa atrakcja dla rzeszowian powstać ma na terenie Bulwarów, na działce przylegającej do miejskiego stadionu “Stali”. Budowa pumptrucku była pomysłem samych mieszkańców, którzy zaproponowali jego powstanie w ramach ostatniego Budżetu Obywatelskiego.

Pumptruck to nic innego, jak tor do jazdy przede wszystkim rowerem, mający kształt zamkniętej pętli wyposażonej w zakręty i muldy. Jazda po takim torze zapewnić ma jeżdżącemu szechstronny trening, kształtujący zarówno refleks i kondycję, jak również zmysł równowagi.

Takiej atrakcji w mieście chcą także rzeszowianie. To właśnie m.in. na nią postawili podczas ostatniej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Magistrat, wywiązując się z zadania, ogłosił już przetarg na wyłonienie projektanta toru rowerowego. Ten ma powstać ma na terenie Bulwarów, na działce przylegającej do miejskiego stadionu “Stali”.

Będą to dwa tory, które powstaną na obszarze około 2 tysięcy metrów kwadratowych. Poza samym torem w planie jest także stworzenie tam strefy wypoczynkowej- mówi Artur Gernand z Biura Prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

Ratusz liczy, że wykonawcę dokumentacji uda się wybrać jeszcze w tym miesiącu. Poza przygotowaniem projektu wykonawca będzie musiał też postarać się o potrzebne do powstania inwestycji dokumenty, m.in. pozwolenie wodno-prawne i pozwolenie na budowę.

Czas ma na to do września.

 

QUIZ. Dyktando jak w podstawówce. Uważaj, żeby się nie skompromitować

Pytanie 1 z 15
Wskaż poprawną pisownię:
RCKiK w Rzeszowie apeluje do "ozdrowieńców"
Drogowskazy Eska ROCK: o emocjach współczesnych kobiet. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ