RZESZÓW: Park na Zalesiu, przy ul. Wieniawskiego, przejdzie lifting!

i

Autor: Unsplash.com/ Dagmara Dombrovska

RZESZÓW: Park przy ul. Wieniawskiego, przejdzie lifting! Co się zmieni?

2022-01-19 14:40

Park przy ul. Wieniawskiego, przejdzie lifting! Co się zmieni? Rzeszowscy urzędnicy ogłosili właśnie przetarg, który wyłonić ma wykonawcę zaplanowanych na Zalesiu prac. Ich zakres zakłada m.in. poprawę ogrodzenia, doposażenie placu zabaw i budowę nowego oświetlenia. Zasadzone mają zostać także nowe rośliny.

Dokumentację rewitalizacji prawie 3-hektarowego terenu przy ul. Wieniawskiego miasto ma już gotową. Urzędnicy ogłosili właśnie postępowanie, które wyłonić ma wykonawcę zaplanowanych na osiedlu Zalesie prac. Na ich wykonanie, firma, która wygra przetarg, będzie miała 11 miesięcy. Jaki zakres prac zaplanowano? Co się zmieni w parku?

CZYTAJ TAKŻE: Najpopularniejsze imiona nadawane w Rzeszowie w 2021 roku. USC podsumował ubiegły rok!

Co się zmieni?

Zakres odnowy wizerunku terenów zielonych przy ul. Wieniawskiego zakłada m.in. dosadzenie na miejscu nowych roślin. Wśród nich pojawić mają się zarówno drzewa, takiej jak lipy, klony i jesiony, jak również krzewy- forsycje, jaśminowce, lilaki i kalina koralowa.

- W parku wybudowane zostaną także nowe aleje spacerowe, powstanie ogrodzenie, którego część zostanie odtworzona zgodnie z wytycznymi konserwatora zabytków. Istniejący plac zabaw zostanie wyposażony w nowe elementy, wybudowane zostanie także oświetlenie w postaci 15 latarni - dodaje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Miasta Rzeszowa.

- (…) W tym roku w planach mamy jeszcze więcej zielonych działań. Wśród nich, oprócz rewitalizacji parku na os. Zalesie, znalazły się m.in. parki kieszonkowe w rejonie ulic Starzyńskiego i Brydaka oraz przy al. Sikorskiego i ul. Kurpiowskiej, kolejne prace przy tworzeniu parku w rejonie szkoły przy ul. Błogosławionej Karoliny i wiele innych zadań – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

"Modowy luksus" w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie

QUIZ. Smakowite pary - połącz w pary przyprawy i potrawy i zgarnij komplet punktów

Pytanie 1 z 25
Ze świeżych liści bazylii przygotujesz:
Źródło: RZESZÓW: Park przy ul. Wieniawskiego, przejdzie lifting! Co się zmieni?