RZESZÓW. Rozbudują ulicę Jachowicza i wybudują nową

i

Autor: pixabay

RZESZÓW. Rozbudują ulicę Jachowicza i wybudują nową

2022-01-18 13:27

Kolejne inwestycje drogowe w Rzeszowie. Tym razem zaglądamy na osiedle Drabinianka. Tutaj drogowcy rozbudują ul. Jachowicza oraz wybudują nową drogę, która połączy się z jedną z najbardziej ruchliwych ulic w mieście, czyli ulicą Kwiatkowskiego. Firma z Rzeszowa, która wygrała przetarg wykona dokumentację. I gdy ta będzie gotowa będzie można zabrać się za rozbudowę dróg.

Rozbudowa ul. Jachowicza oraz budowa nowej drogi, która połączy ją z ul. Kwiatkowskiego to zadania, które miasto będzie realizowało na os. Drabinianka.

- Inwestycja ma objąć rozbudowę i budowę nowych dróg o łącznej długości ponad 1,1 km. Na początek opracowana zostanie dokumentacja projektowa. Przetarg został już rozstrzygnięty. Projekt wykona firma z Rzeszowa. Koszt to prawie 270 tys. zł. Zakres opracowania obejmie rozbudowę ul. Kwiatkowskiego i Jachowicza a także budowę odcinka nowej drogi - informuje Artur Gernand z rzeszowskiego ratusza. 

CZYTAJ TAKŻE: PODKARPACKIE: Interweniowali ponad 100 razy. Podkarpaccy strażacy podsumowali minioną dobę

Prace dopiero w przyszłym roku

Oprócz dróg projekt obejmie także budowę oświetlenia, odwodnienia, budowę i przebudowa zjazdów, skrzyżowań z istniejącymi drogami oraz przebudowa sieci podziemnych. Dokumentacja inwestycji ma być gotowa w pierwszym kwartale 2023 roku.

Aplikacja e-parking Rzeszów już działa!
Źródło: RZESZÓW. Rozbudują ulicę Jachowicza i wybudują nową