REGION: Będzie bezpieczniej na przejściach dla pieszych. Rzeszowski oddział GDDKiA oświetli 12 przejść dla pieszych

i

Autor: ZDM REGION: Będzie bezpieczniej na przejściach dla pieszych. Rzeszowski oddział GDDKiA oświetli 12 przejść dla pieszych

RZESZÓW. Ulica Myśliwska rozbłyśnie jeszcze w tym roku

2022-01-13 12:16

Ulica Myśliwska w Rzeszowie będzie miała nowe oświetlenie. Droga, która ma rozbłysnąć jeszcze w tym roku, znajduje się na najmłodszym rzeszowskim osiedlu – Pogwizdów Nowy i ma około 600 metrów. Mowa o odcinku od skrzyżowania z ul. Wójcika do skrzyżowania z ul. Chmajówka. Przetarg na budowę nowego oświetlenie został już rozstrzygnięty.

W Rzeszowie każdego roku realizowanych jest kilkaset inwestycji. Wśród nich są zarówno te duże, ale też wiele mniejszych zadań, bardzo istotnych dla mieszkańców, poprawiających jakość życia. – Są one przykładem wspólnych działań mieszkańców i samorządu – podkreśla Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

- Przykładami takich inwestycji są np. osiedlowe drogi na Słocinie. To boczne uliczki odchodzące od ul. Paderewskiego. Powstały przy nich domy, był jednak kłopot z dojazdem. Do tych domów prowadziły najczęściej wąskie, prawie „polne” drogi. - Dzięki współpracy z mieszkańcami, bo w niektórych przypadkach konieczne było przekazanie np. części działki na rzecz miasta, udało się tę sprawę doprowadzić do pięknego finiszu. Duża w tym zasługa prezydenta Konrada Fijołka, bo jego decyzje o budowie tych dróg były błyskawiczne – mówi radny Mirosław Kwaśniak.

CZYTAJ TAKŻE: Spora kasa dla rzeszowskich twórców kultury. Do podziału ponad mln zł!

Myśliwska zyska oświetlenie

Kolejnym przykładem takiej inwestycji jest budowa oświetlenia ul. Myśliwskiej na najmłodszym z rzeszowskich osiedli - Pogwizdów Nowy. Zgłosili ją mieszkańcy, została wpisana do tzw. kontraktów osiedlowych, czyli listy zadań, które Konrad Fijołek jeszcze w trakcie trwania kampanii wyborczej zobowiązał się realizować już jako prezydent Rzeszowa.

Przetarg na wybudowanie oświetlenia na ul. Myśliwskiej, na odcinku od skrzyżowania z ul. Chmajówka do skrzyżowania z ul. Wójcika (ok. 600 metrów długości), został właśnie rozstrzygnięty. Zwyciężyła w nim firma El-Mag z Czarnej. Koszt tego zadania to nieco ponad 350 tys. zł. Nowe oświetlenie ma być gotowe we wrześniu tego roku.

Aplikacja e-parking Rzeszów już działa!
Sonda
Tadeusz Ferenc Honorowym Obywatelem Rzeszowa. Jesteś za czy przeciw?
Źródło: RZESZÓW. Ulica Myśliwska rozbłyśnie jeszcze w tym roku