Plakat

i

Autor: fot. Fundacja Le Natiga

Baśniowe postacie opanują siedlecki park miejski – charytatywna gra miejska [AUDIO]

2021-05-28 17:18

Z okazji Dnia Dziecka pracownicy fundacji Le Natiga poprowadzą w parku charytatywną grę miejską pt. „W Krainie Bajek”, z której całkowity dochód zostanie przeznaczony na zakup mobilnego USG dla podopiecznych siedleckiego hospicjum dziecięcego. Do udziału w wydarzeniu organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych mieszkańców Siedlec i okolic, którzy lubią zagadki i zabawę na świeżym powietrzu.

Tego dnia będzie się wiele działo, więc przybywajcie całą rodziną! Najpierw postacie z bajek takich jak „Psi Patrol”, „Kraina Lodu” czy inni bajkowi bohaterowie zadadzą Wam zagadki i pytania, abyście mogli odgadnąć nasze hasło. Dla wszystkich uczestników gry miejskiej przygotowaliśmy super nagrody. Później będziecie mogli zjeść pyszne ciasta z kiermaszu ciast, lody, watę cukrową, popcorn lub wszystko naraz, jeśli tylko rodzice na to pozwolą. Będziecie mogli również znaleźć ulubioną maskotkę w akcji „Daj piątaka za pluszaka”, pozjeżdżać na dmuchańcach, zrobić sobie kolorowe warkoczyki, potańczyć i poskakać przy animacjach tanecznych i Zumbie Kids, zobaczyć w środku prawdziwy wóz strażacki i przymierzyć kask, poganiać za bańkami oraz wygrać super nagrody w konkursach. Zapraszamy! – mówi Marta, pracownik fundacji Le Natiga.

Warto podkreślić, że biorąc udział w wydarzeniu, można wspomóc ciężko chore dzieci, gdyż impreza jest połączona z charytatywną zbiórką pieniędzy na rzecz małych pacjentów Siedleckiego Hospicjum Domowego dla Dzieci.

Cały dochód z akcji zostanie przeznaczony na zakup mobilnego USG z trzema głowicami dla dzieci z domowego hospicjum w Siedlcach. Sprzęt posłuży m.in. do diagnostyki nieuleczalnie chorych dzieci w warunkach domowych, a nie szpitalnych. Dzięki temu zaoszczędzimy im wiele bólu, łez, cierpienia, a także stresu, związanego z każdym pobytem czy też wyjazdem do szpitala. Sprzęt kosztuje 65 tys. zł. Do tej pory udało nam się uzbierać niecałe 40 tys. zł. Niestety, nadal brakuje dosyć sporej kwoty, dlatego też mamy nadzieję, że charytatywna gra miejska „W Krainie Bajek” przybliży nas do celu – wyjaśnia Joanna Zawadzka, koordynator zbiórki „Mały sprzęt, wielka pomoc”.

Po ukończeniu przez każdą drużynę trasy, odbędzie się wręczenie nagród za udział w grze miejskiej. Organizatorzy zachęcają do dokonywania wcześniejszych zapisów, ze względu na ograniczoną liczbę nagród. Dla zapisanych uczestników przewidziano wspaniałe nagrody. Aby wziąć udział należy zgłosić się do Katarzyny Bogusz (mail: [email protected], tel.: 531-039-213), zapisać się oraz wpłacić cegiełkę 15 zł od całej rodziny na zakup mobilnego USG, na specjalnie utworzoną w tym celu skarbonkę, którą można znaleźć na stronie: https://zrzutka.pl/zg58gh/s/wkrainiebajek. W dniu wydarzenia cegiełkę będzie można zakupić po 20 zł od Rodziny, wpłacając pieniądze do puszki lub dokonując wpłaty przez terminal.

Impreza odbędzie się na terenie parku miejskiego „Aleksandria” w Siedlcach w niedzielę, 30 maja, w godz. 14.00-18.00. Więcej informacji w wydarzeniu Charytatywna Gra Miejska „W Krainie Bajek” na Facebooku.

POSŁUCHAJ WIĘCEJ o Charytatywnej Grze Miejskiej z okazji Dnia Dziecka w Siedlcach. Mówi Marta z fundacji Le Natiga:
ZOBACZ NA FILMIE jak wygląda wnętrze WTZ-u w Skórcu po remoncie
Plakat

i

Autor: fot. Fundacja Le Natiga
Sonda
Czy dostałeś kiedyś niespodziewany prezent?
Źródło: Baśniowe postacie opanują siedlecki park miejski – charytatywna gra miejska [AUDIO]