Będą szkolić personel medyczny na Mazowszu do zajmowania się pacjentami covidowymi

2021-04-01 11:56 Monika Półbratek

W dobie pandemii większość szpitali w regionie ma ogromny problem z brakami kadrowymi, zwłaszcza szpitale tymczasowe. Gdy inne oddziały danego szpitala są przekształcane w covidowe, siłą rzeczy ich personel musi zacząć zajmować się zakaźnymi pacjentami, choć nie jest to jego specjalizacja. Dlatego samorząd województwa mazowieckiego podjął decyzję o przeszkoleniu kadry lekarskiej, by była gotowa na taką ewentualność. Ze szkoleń skorzystają także medycy z Siedlec.

Te szkolenia będą prowadzone we współpracy z Okręgową Izbą Lekarską. Nazwiemy ten cykl szkoleń „COVID od A do Z”. Chcemy tym sposobem pomóc lekarzom, po to, żeby mogli być przygotowani do pracy w tym najtrudniejszym okresie przy pacjentach covidowych – informuje Elżbieta Lanc, członek zarządu Mazowsza.

Szkolenie zostanie przeprowadzone dla trzech tysięcy lekarzy, w tym także dla medyków z Siedlec. Dzięki temu, będą oni mogli sprawniej i bezpieczniej zajmować się pacjentami covidowymi. Pierwsze szkolenia mają ruszyć już w kwietniu. 

Jak informuje Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego, w szpitalach wojewódzkich liczba łóżek covidowych w ostatnim roku zwiększyła się prawie czterokrotnie, z 280 do aż 1066. Braki kadrowe wciąż należą do największych problemów szpitali: – Jesteśmy w szczycie trzeciej fali. Już teraz jest bardzo ciężko. Nie możemy sobie pozwolić na kolejną, poświąteczną falę zachorowań. System może tego nie wytrzymać – ostrzegają dyrektorzy mazowieckich szpitali i zarząd województwa. Apelują też o ograniczenie kontaktów podczas nadchodzących świąt.

Na zdjęciu, od lewej: marszałek Adam Struzik, Elżbieta Lanc z zarządu województwa i Marta Milewska z Biura Prasowego UMWM
Autor: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego Na zdjęciu, od lewej: marszałek Adam Struzik, Elżbieta Lanc z zarządu województwa i Marta Milewska z Biura Prasowego UMWM
Sonda
Co myślisz o nauce i pracy z domu?
Źródło: Będą szkolić personel medyczny na Mazowszu do zajmowania się pacjentami covidowymi
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany