Caritas Diecezji Siedleckiej włącza się w zbiórkę żywności dla ubogich „Tak. Pomagam!”

i

Autor: fot. Caritas Diecezji Siedleckiej

Caritas Diecezji Siedleckiej włącza się w zbiórkę żywności dla ubogich „Tak. Pomagam!”

2022-03-24 8:44

Wolontariusze Caritas będą zbierać produkty spożywcze dla osób potrzebujących. Jutro (25 marca) w całej Polsce rozpocznie się dwudniowa, wielkanocna zbiórka żywności „Tak. Pomagam!”. Tradycyjnie włącza się w nią także Caritas Diecezji Siedleckiej. Wolontariuszy będzie można spotkać w większości dużych supermarketów w Siedlcach i regionie.

– W najbliższy piątek i sobotę, 25 i 26 marca, włączamy się w ogólnopolską zbiórkę żywności. Jest to już 20. zbiórka pod hasłem „Tak. Pomagam!”. W naszej diecezji chęć udziału w zbiórce potwierdziło 40 partnerów. Są to Szkolne Koła Caritas i Parafialne Zespoły Caritas, które wysyłają swoich wolontariuszy do sklepów, w których ta żywność jest zbierana. Będą oni działać na terenie 20 miejscowości w 120 punktach handlowych – informuje Marta Próchnicka, koordynatorka projektów w Caritas Diecezji Siedleckiej.

Wolontariusze będą czekać przy specjalnie oznaczonych koszach. Będą też mieli na sobie koszulki z identyfikatorami. Do koszy będzie można wrzucać różnego rodzaju produkty spożywcze, które mają długi termin przydatności do spożycia, m.in.: kasze, ryże, makarony, mąkę, cukier, oleje, puszki, konserwy, słoiki z dżemami, przetworami i majonezem, a także herbaty, kawy, ciastka, bakalie, płatki śniadaniowe i słodycze.

– Chodzi o produkty spożywcze, które sami na co dzień wykorzystujemy w naszych kuchniach. Te, które zostaną zebrane, przekażemy wszystkim potrzebującym z terenu diecezji siedleckiej, którzy zgłaszają się do nas z prośbą o pomoc. Są to osoby ubogie, niepełnosprawne oraz chore – wyjaśnia Marta Próchnicka.

Wolontariusze przekażą paczki potrzebującym przed Wielkanocą, by mogły zostać wykorzystane przy świątecznym stole. Część żywności trafi też do jadłodajni dla ubogich, prowadzonej przez siedlecką Caritas.

Caritas Diecezji Siedleckiej włącza się w zbiórkę żywności dla ubogich „Tak. Pomagam!”

i

Autor: fot. Caritas Diecezji Siedleckiej
Sonda
Czy mimo zniesienia obowiązku, nadal będziesz chodzić w maseczce w miejscach publicznych?
Źródło: Caritas Diecezji Siedleckiej włącza się w zbiórkę żywności dla ubogich „Tak. Pomagam!”