Czy to był gaz? Ewakuowani pacjenci szpitala w Mińsku Mazowieckim wrócili na SOR

2023-01-26 0:16 Monika Półbratek
Czy to był gaz? Ewakuowani pacjenci szpitala w Mińsku Mazowieckim wrócili na SOR
Autor: fot. OSP Stojadła Na SOR-ze Szpitala Powiatowego w Mińsku Mazowieckim doszło do nietypowego zdarzenia

Tajemnicza mgła lub gaz w szpitalu, ewakuowani pacjenci. Do takiego zdarzenia doszło późnym popołudniem w środę (25 stycznia) na SOR-ze w Szpitalu Powiatowym SPZOZ-u w Mińsku Mazowieckim. Po interwencji strażaków i przewietrzeniu oddziału, niebezpieczeństwo zostało zażegnane, a dziś (26 stycznia) od godz. 24.00 Szpitalny Oddział Ratunkowy funkcjonuje już normalnie.

– 25 stycznia w godzinach popołudniowych personel Szpitalnego Oddziału Ratunkowego zgłosił pojawienie się mgły czy zamglenia, które następnie spowodowało złe samopoczucie zarówno u personelu, jak i u pacjentów. W związku z tym personel powiadomił Państwową Straż Pożarną o zagrożeniu, a ja podjąłem decyzję o wstrzymaniu przyjęć na SOR do czasu zakończenia postępowania wyjaśniającego, a także o ewakuowaniu pacjentów i personelu oddziału do innej części szpitala – powiedział nam Mariusz Martyniak, dyrektor Szpitala Powiatowego w Mińsku Mazowieckim.

Czy to był gaz? Ewakuowani pacjenci szpitala w Mińsku Mazowieckim wrócili na SOR
Autor: fot. OSP Stojadła W szpitalu ewakuowano ponad 20 osób

Jak udało nam się ustalić, pacjenci i kadra oddziału uskarżali się, że tajemnicza substancja lub gaz spowodowały u nich bóle głowy, pieczenie oczu i swędzenie skóry. Ewakuowano łącznie ponad 20 osób. Na miejsce wezwano jednostkę ratownictwa chemicznego z Warszawy, która dokonała odpowiednich pomiarów. Nie stwierdzono na oddziale obecności niebezpiecznej substancji. Po interwencji strażaków i druhów ochotników z lokalnych drużyn OSP, Szpitalny Oddział Ratunkowy został dokładnie przewietrzony, a jeszcze przed godz. 22.00 pacjentów zaczęto tam przenosić z powrotem. Trwało to do północy.

– Pacjenci i personel wrócili już do oddziału i od godz. 24.00 SOR funkcjonuje normalnie, przyjmując chorych zarówno z ratownictwa medycznego, jak i zgłaszających się bezpośrednio do szpitala. Wszystkie oficjalne komunikaty w tej sprawie są opublikowane na facebookowej stronie szpitala – podsumowuje dyrektor mińskiego SPZOZ-u.

Personel szpitala i pacjenci SOR-u są już zatem bezpieczni.

Sonda
Czy pacjenci powinni oglądać bez problemu telewizję w szpitalach?
Źródło: Czy to był gaz? Ewakuowani pacjenci szpitala w Mińsku Mazowieckim wrócili na SOR
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany