Plakat

i

Autor: fot. Urząd Gminy Siedlce

Deszcz imprez w gminie Siedlce. Mieszkańcy będą nadrabiać zaległości

2021-06-11 13:31

30-lecie samorządu, 35-lecie Gminnego Ośrodka Kultury i 190-lecie Bitwy pod Iganiami – to wydarzenia i okrągłe jubileusze, których świętowanie władze gminy Siedlce musiały w tym roku przełożyć na później. Wszystko z powodu obostrzeń covidowych. Teraz, gdy są one poluzowane, imprezy będą mogły się odbyć. Pierwsza z nich – już jutro (12 czerwca) w Iganiach.

– W sobotę, 12 czerwca o godzinie 12.00 przy pomniku Bitwy pod Iganiami uczcimy uroczystość, która powinna była się odbyć 10 kwietnia. Będzie tam młodzież szkolna, sztandary, strażacy oraz zaproszeni goście. Nastąpi też wręczenie sztandaru, który został ufundowany przez gminę Siedlce dla żołnierzy. Myślę że jest to jeden z ważniejszych punktów tego wydarzenia – informuje Henryk Brodowski, wójt gminy Siedlce.

Sztandar odbiorą przedstawiciele Zarządu Rejonowego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Siedlcach.

Pozostałe zaległe uroczystości gminne najprawdopodobniej będą obchodzone razem z wypadającym w drugiej połowie lipca kolejnym wyjątkowym jubileuszem.

Dzień Samorządowca i święto GOK-u planujemy na 17 lipca w szkole w Stoku Lackim. Odbędzie się tam też uroczystość związana z 550-leciem Stoku Lackiego – zapowiada wójt.

Jak dodaje, ma nadzieję, że wszystkie kolejne imprezy gminne, które co roku odbywają się w trakcie wakacji, będą mogły być organizowane bez żadnych opóźnień, zgodnie z zaplanowanym wcześniej harmonogramem.

Plakat

i

Autor: fot. Urząd Gminy Siedlce
ZOBACZ FILM: "Motocykle i Siedlce" - pierwsza wystawa motoryzacyjna w mieście
Sonda
Wakacje 2021 - czy powinny trwać krócej czy dłużej?
Źródło: Deszcz imprez w gminie Siedlce. Mieszkańcy będą nadrabiać zaległości