Film „Strzępy” i spotkanie z Marią Leszczyńską w ramach cyklu „Oczami kobiet” w Novekino Siedlce

i

Autor: fot. Monika Półbratek

Na co do kina?

Film „Strzępy” i spotkanie z Marią Leszczyńską w ramach cyklu „Oczami kobiet” w Novekino Siedlce

2023-09-26 16:21

W środę, 27 września o 19.00 w ramach Cyklu „Oczami Kobiet” Novekino Siedlce zaprasza na projekcję filmu pt. „Strzępy”, opowiadającego historię polskiej rodziny, której członek zmaga się z chorobą otępienną mózgu. Gościem wieczoru będzie Maria Leszczyńska – prezeska Siedleckiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera.

Czym jest cykl „Oczami kobiet”?

Jest to lubiany przez Panie, ale doceniony także przez Panów cykl filmowy. Atmosferę spotkań tworzą niepowtarzalne produkcje, zapraszani goście i publiczność. Niektóre filmy są lekkie i mądre zarazem, a opowiadając o miłości, życiu, gotowaniu, rozstaniach i możliwych do naprawienia problemach. Inne są trudne, wbijają w fotel, zmuszają do przemyśleń, wymagają od widza opowiedzenia się po właściwej stronie.

O czym opowiada film „Strzępy”?

Paterokowie to kochająca się wielopokoleniowa rodzina. Mieszkają na Śląsku, prowadzą spokojne życie i cieszą się wspólnie spędzanymi chwilami. W tej harmonijnej rzeczywistości nagle pojawia się pęknięcie. Gerard zaczyna dziwnie się zachowywać, ma problemy z pamięcią, łamie normy i konwenanse. Okazuje się, że to pierwsze symptomy choroby Alzheimera. Choroba szybko postępuje. Mężczyzna staje się nieobliczalny i coraz mniej przypomina siebie. Bliscy robią wszystko, by mu pomóc, ale z czasem i oni zaczynają „chorować”. Łączące ich relacje zostają wystawione na próbę. Na światło dziennie wychodzą skrywane napięcia, sekrety i pretensje. Adam staje przed dylematem – życie pod jednym dachem z chorym ojcem czy zadbanie o dobro żony i córki? Jaką decyzję podejmie? Jak bardzo Alzheimer zmieni życie Pateroków? Czy podrze je na strzępy? Warto się o tym przekonać osobiście!

Przypominamy: projekcja filmu i spotkanie z Marią Leszczyńską w ramach cyklu „Oczami kobiet” już w najbliższą środę, 27 września o 19.00 w Novekino Siedlce.

Film „Strzępy” i spotkanie z Marią Leszczyńską w ramach cyklu „Oczami kobiet” w Novekino Siedlce

i

Autor: fot. NOVEKINO Siedlce

Quiz wiedzy o filmie „Znachor”. Zdobędziesz 10/10?

Pytanie 1 z 10
Kto przeniósł powieść na ekran po raz pierwszy?
Źródło: Film „Strzępy” i spotkanie z Marią Leszczyńską w ramach cyklu „Oczami kobiet” w Novekino Siedlce