Garwolin solidarny z Ukrainą! W niedzielę pokojowa demonstracja pod Starostwem Powiatowym

i

Autor: fot. Dominik Mucha

Garwolin solidarny z Ukrainą! W niedzielę pokojowa demonstracja

2022-02-26 18:52

Młodzież z Garwolina i okolic zaprasza wszystkich mieszkańców miasta i regionu na apolityczną, pokojową demonstrację solidarnościową. W wydarzeniu wezmą udział władze miasta i przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Garwolinie, a także politycy różnych ugrupowań. Wydarzenie odbędzie się jutro (w niedzielę, 27 lutego) o godz. 18.00 pod budynkiem Starostwa Powiatowego.

– To spotkanie apolityczne, zrzeszające wszystkie opcje polityczne w Garwolinie, a także mieszkańców, ukazujące jedność i sprzeciw Polek i Polaków, bez względu na poglądy czy barwy polityczne, wobec działań Federacji Rosyjskiej. Taka demonstracja solidarnościowa ma na celu wyrażenie wsparcia dla walczącej Ukrainy, a także stanowczego sprzeciwu wobec działań Federacji Rosyjskiej – informuje Dominik Mucha, Lewica-Garwolin, organizator wydarzenia.

W wydarzeniu, które odbędzie się w niedzielę, 27 lutego o godz. 18.00 pod budynkiem Starostwa Powiatowego w Garwolinie, mogą wziąć udział wszyscy chętni mieszkańcy miasta i okolic, a także goście z okolicznych powiatów, którzy czują się solidarni z mieszkańcami Ukrainy.

– Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w demonstracji solidaryzującej się z narodem Ukraińskim. Zabierzcie ze sobą flagi Ukrainy, Polski i Unii Europejskiej, transparenty oraz znicze, aby wyrazić pełne poparcie dla wolnej i niepodległej Ukrainy. Pokażmy jak bardzo cenimy sobie wolność naszych sąsiadów i nienaruszalność granic. Przyjdź i okaż swoje wsparcie, pokażmy wyraz stanowczego sprzeciwu wobec działań Władimira Putina! Niech żyje wolna Ukraina! – apeluje Dominik Mucha.

Obecność na zgromadzeniu zapowiedzieli m.in.: Marzena Świeczak – Burmistrz Miasta Garwolin, Starosta Powiatu Garwolińskiego Mirosław Walicki z PiS, który pomaga w przygotowaniach i udostępnił plac przed starostwem, Dyrektor klubu Lewicy Paulina Piechna-Więckiewicz, posłanka KO Kamila Gasiuk-Pihowicz oraz księża z garwolińskich parafii i samorządowcy powiatu garwolińskiego.

Sonda
Czy inne państwa powinny wysłać wojska na pomoc Ukrainie?
Źródło: Garwolin solidarny z Ukrainą! W niedzielę pokojowa demonstracja