Sławomir Wasilczuk, wójt gminy Korczew

i

Autor: Monika Półbratek Sławomir Wasilczuk, wójt gminy Korczew

Gmina Korczew: w Szczeglacinie powstanie baza ratownictwa wodnego

2022-02-18 14:14

Ma zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom i turystom, odpoczywającym nad Bugiem. W gminie Korczew powstanie baza ratownictwa wodnego. Samorząd pozyskał z Urzędu Marszałkowskiego dotację na rozbudowę Centrum Turystycznego przy siedzibie OSP Szczeglacin. Oprócz Punktu Informacji Turystycznej, będzie tam funkcjonowało ratownictwo wodne, a jednostka zostanie w tym celu odpowiednio doposażona.

– Otrzymaliśmy dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w ramach „Instrumentu Równomiernego Rozwoju Województwa Mazowieckiego” na rozbudowę Centrum Turystycznego w miejscowości Szczeglacin. W chwili obecnej jesteśmy w trakcie przygotowania zamówienia publicznego. W budynku Ochotniczej Straży Pożarnej będzie mieścił się sprzęt strażacki, który będzie niezbędny do niesienia pomocy – informuje Sławomir Wasilczuk, wójt gminy Korczew. I dodaje, że to bardzo potrzebna inwestycja, bo nad Bugiem z roku na rok przybywa turystów: – Dużo ludzi odwiedza naszą gminę i odpoczywa nad rzeką, korzystając z przeprawy promowej i z pływającego katamaranu. Dlatego też chcemy, żeby taka jednostka była wyposażona w odpowiedni sprzęt i w razie potrzeby niosła pomoc ludziom, którzy będą jej potrzebowali.

Od samorządu województwa mazowieckiego władze gminy otrzymały na realizację inwestycji dofinansowanie w kwocie 600 tys. zł. Chcą pozyskać na ten cel także dotacje z innych źródeł. Zadanie ma być realizowane przez dwa lata i zakończyć się w 2023 roku.

Od samorządu województwa mazowieckiego władze gminy otrzymały na realizację inwestycji dofinansowanie w kwocie 600 tys. zł. Chcą pozyskać na ten cel także dotacje z innych źródeł. Zadanie ma być realizowane przez dwa lata i zakończyć się w 2023 roku. W ten sposób nad Bugiem powstanie obiekt, który oprócz udostępniania informacji dla turystów, będzie mógł zapewnić im poczucie bezpieczeństwa nad wodą.

– Chcemy przekształcić remizę w miejscowości Szczeglacin na taki właśnie ośrodek, a sprzęt również powoli już kupujemy, ponieważ udało nam się w poprzednim roku zakupić nowy samochód strażacki średni, w ramach programu transgranicznego Polska-Białoruś-Ukraina. On również będzie służył strażakom do niesienia pomocy poszkodowanym ludziom. W tym samochodzie mamy wyposażenie, na które środki otrzymaliśmy z Ministerstwa Sprawiedliwości. Jest tam niezbędny sprzęt, który może służyć także osobom, przebywającym na wodzie lub w wodzie – mówi wójt Wasilczuk.

W ramach inwestycji związanej z rozbudową Centrum Turystycznego, w tym i w przyszłym roku gmina chce też zakupić m.in. łodzie i skutery wodne.

Sonda
Wykorzystałeś/aś bon turystyczny?
Źródło: Gmina Korczew: w Szczeglacinie powstanie baza ratownictwa wodnego