Japoński film „Monster” w Novekino Siedlce w ramach cyklu „Kino z pasją” już 13 czerwca

i

Autor: fot. NoveKino Siedlce

NA CO DO KINA?

Japoński film „Monster” w Novekino Siedlce w ramach cyklu „Kino z pasją” już 13 czerwca

2024-06-11 10:37

Już w najbliższy czwartek, na zakończenie wiosennego sezonu spotkań klubu filmowego „Kino z Pasją”, w NoveKino Siedlce zostanie zaprezentowany jeden z ciekawszych filmów ostatnich miesięcy – „Monster” w reż. Hirokazu Koreedasy, z nagrodzonym Złotą Palmą na festiwalu w Cannes scenariuszem Yûjiego Sakamoto oraz genialną muzyką Ryūichiego Sakamoto, autora nagrodzonej Oskarem ścieżki dźwiękowej do "Ostatniego cesarza".

Japoński film „Monster” w Novekino Siedlce w ramach cyklu „Kino z pasją” już 13 czerwca

i

Autor: fot. NoveKino Siedlce

O czym opowiada japoński film „Monster”?

Szkolna historia, trzy różne perspektywy i pytanie – czy potrafimy dopuścić do siebie myśl, że możemy nie mieć racji? Że inny człowiek może widzieć świat inaczej? Czy można w ogóle zdefiniować jedną prawdę, patrząc na konkretną historię, w której występuje kilku bohaterów, a każdy z nich ma własne doświadczenie i własna perspektywę? Gdzie jest tytułowy „potwór”? Czy twórcy filmu w ogóle chcą go nam przedstawić, czy może raczej zaproponować widzowi współtworzenie tej historii i przyjrzenie się własnym „potworom”? Na pewno będzie o czym myśleć podczas seansu i po nim... „Monster” to także powrót do Japonii w „Kinie z Pasją” i bliższe przyglądanie się japońskiej obyczajowości, a przy okazji japońskiemu systemowi edukacji – zapowiada film Agnieszka Osmólska-Ilczuk, organizatorka cyklu „Kino z pasją”.

Kiedy spotkanie z cyklu „Kino z pasją”? Jakie atrakcje?

Film już w najbliższy czwartek, 13 czerwca w NoveKino Siedlce. Początek o 19.00.

Partnerem spotkania będzie Wydawnictwo Marginesy, wydawca najnowszych, kinowych książek: „Spekulacje o kinie” Quentina Tarantino oraz „Oscarowe wojny. Historia Hollywood pisana złotem, potem i łzami” Michaela Schulmana, które trafią do widzów jako upominki podczas spotkania.

ROZWIĄŻ QUIZ: zgadnij jakie to mazowieckie miasto na podstawie trzech haseł!

Pytanie 1 z 10
Miasto wielu kultur i religii, Rynek Mariacki, lustro Twardowskiego
Źródło: Japoński film „Monster” w Novekino Siedlce w ramach cyklu „Kino z pasją” już 13 czerwca