Kierowca ciężarówki zapłaci wysoki mandat

i

Autor: Materiały prasowe

Pijani za kierownicą!

Jeden pijany, drugi po użyciu alkoholu. Kierowcy ciężarówek zatrzymani pod Siedlcami

2023-09-22 14:02

Mimo wielu apeli kierowcy wciąż wsiadają do samochodów mimo, że wcześniej pili alkohol. Kolejnych nietrzeźwych kierowców ciężarówek zatrzymano w tym tygodniu w pobliżu Siedlec.

Na drogach ekspresowych, krajowych i wojewódzkich, inspektorzy mazowieckiej inspekcji Transportu Drogowego przeprowadzili wzmożone kontrole trzeźwości. W trakcie porannej akcji przebadali alkomatami przesiewowymi prawie 400 kierowców ciężarówek, busów i autobusów. Inspektorzy zatrzymali jednego nietrzeźwego uczestnika ruchu drogowego i dwóch w stanie po spożyciu alkoholu.

- Na krajowej „dwójce” koło Siedlec, patrol ITD zatrzymał nietrzeźwego kierowcę polskiej ciężarówki. 47-latek (obywatel Polski) miał prawie 0,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Na dalszym odcinku krajowej „dwójki” w okolicach Siedlec, patrol ITD zatrzymał kierowcę polskiej ciężarówki, który był w stanie po spożyciu alkoholu. 43-latek (obywatel Białorusi) „wydmuchał” 0,42 promila - informuje Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Radomiu.

Sonda
Czy pijani kierowcy powinni być karani jeszcze surowiej?
Źródło: Jeden pijany, drugi po użyciu alkoholu. Kierowcy ciężarówek zatrzymani pod Siedlcami