Kluby, trenerzy i sportowcy mogą starać się o stypendium Wójta Gminy Siedlce

i

Autor: fot. Urząd Gminy Siedlce

Stypendia sportowe

Kluby, trenerzy i sportowcy mogą starać się o stypendium Wójta Gminy Siedlce

2023-03-22 16:12

Najlepsi sportowcy i trenerzy z gminy Siedlce mogą liczyć na stypendia sportowe. Kluby i stowarzyszenia, ale także sami zawodnicy, którzy osiągają wysokie wyniki w danej dziedzinie sportu lub ich rodzice do 31 marca mogą składać do Urzędu Gminy Siedlce wnioski o przyznanie stypendium.

– Gmina bardzo popiera poczynania wszystkich klubów sportowych, które mamy – czy to szkolnych, czy takich jak GKS Armia Żelków, OLIMP ze Stoku Lackiego lub WLKS, który jest na naszym terenie największym klubem, z wielkimi tradycjami. W budżecie Rada Gminy corocznie uchwala ok. 350 tys. zł na cele sportowe i kluby mogą przedkładać swoje propozycje, a my rozdzielamy pieniądze. Są tam m.in środki na stypendia dla naszych zawodników, uczniów naszych szkół i trenerów. Przydziela je komisja konkursowa. Sportowcy mogą już składać wnioski – mówi Henryk Brodowski, wójt gminy Siedlce.

Stypendium sportowe, nagroda lub wyróżnienie mogą być przyznawane zawodnikowi lub trenerowi, który zamieszkuje na terenie gminy Siedlce i osiągnął wysokie wyniki sportowe.

Wniosek o przyznanie stypendium może złożyć:

  1. pełnoletni zawodnik, którego wniosek dotyczy,
  2. rodzic lub opiekun prawny zawodnika niepełnoletniego,
  3. klub sportowy, którego zawodnik jest członkiem.

Nabór wniosków o stypendia sportowe potrwa do 31 marca. Wzór wniosku można pobrać na stronie internetowej Urzędu Gminy Siedlce.

Sonda
Czy profesjonalny sportowiec może palić papierosy?
Źródło: Kluby, trenerzy i sportowcy mogą starać się o stypendium Wójta Gminy Siedlce