Kolejny etap remontu siedleckiego targowiska ruszy na początku czerwca

i

Autor: Monika Półbratek

Z miasta

Kolejny etap remontu siedleckiego targowiska ruszy na początku czerwca

2024-05-29 12:32

W najbliższych dniach ruszy kolejny etap prac modernizacyjnych na siedleckim targowisku. Miasto wyłoniło już w przetargu wykonawcę inwestycji, ale rozpoczęcie robót zostało nieco przesunięte w czasie. Mają ruszyć na początku czerwca. Potrwają niecałe pół roku.

– Wyłoniony został już wykonawca. 10 maja mieliśmy z nim podpisać przekazanie placu budowy, ale ze względu na prośby użytkowników targowiska, w porozumieniu z wykonawcą przesunęliśmy tę realizację na początek czerwca. Czyli do końca maja jeszcze odbywa się na rynku handel, a ruszamy z pracami od początku czerwca. Zgodnie z umową, prace przewidziane są na ok. 5 miesięcy – informuje Dariusz Godlewski, naczelnik Wydziału Programów Rozwojowych Urzędu Miasta Siedlce.

Kolejny etap remontu siedleckiego targowiska ruszy na początku czerwca

i

Autor: Monika Półbratek Siedleckie targowisko prosi się o remont od wielu lat

Nie da się ukryć, że siedleckie targowisko potrzebowało solidnego remontu od wielu lat. Pierwsza część prac została wykonana w roku ubiegłym od strony ul. 11 Listopada. Pojawiły się tam nowe budynki z zapleczem biurowo- sanitarnym i niewielka wiata, a plac został utwardzony kostką brukową. Wokół zmodernizowanej części targowiska pojawiło się również nowe ogrodzenie. Dotychczas przeprowadzone prace kosztowały około 3,2 mln zł. Jak wyglądało to miejsce tuż po zakończeniu prac, można zobaczyć na zdjęciach w naszej galerii.

Teraz wyremontowana zostanie druga część targowiska od strony ul. Czerwonego Krzyża. Najważniejsza będzie budowa fundamentów pod dużą wiatę, pod którą w przyszłości sprzedawcy będą mogli handlować wprost z pojazdów. W planach jest też ułożenie podłoża z kostki na placu. 

ROZWIĄŻ QUIZ: zgadnij jakie to mazowieckie miasto na podstawie trzech haseł!

Pytanie 1 z 10
Miasto wielu kultur i religii, Rynek Mariacki, lustro Twardowskiego
Źródło: Kolejny etap remontu siedleckiego targowiska ruszy na początku czerwca