Kończy się nabór wniosków do programów stypendialnych siedleckiej Caritas!

i

Autor: fot. Olga Skrzek

Wsparcie

Kończy się nabór wniosków do programów stypendialnych siedleckiej Caritas!

2023-12-01 10:50

„Skrzydła” i „Dwa Talenty” – to programy stypendialne dla dzieci i młodzieży potrzebujących wsparcia, które realizuje Caritas Diecezji Siedleckiej. Aktualnie prowadzony jest nabór na edycję 2023/2024. Pracownicy organizacji zapraszają do składania wniosków. Nabór potrwa już tylko do wtorku 5 grudnia 2023 roku!

Wsparcie kierowane jest do dzieci i młodzieży z diecezji siedleckiej ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, których rodziny znalazły się w trudnej sytuacji materialnej lub losowej.

Dwa różne programy stypendialne

Program „Skrzydła” zrefunduje koszty zakupu niezbędnych pomocy naukowych, opłat związanych z dojazdami do szkoły, pobytem w internacie czy udziałem w wycieczkach szkolnych.

Program „Dwa Talenty” umożliwia dofinansowania kursów, szkoleń i warsztatów oraz zakup instrumentów muzycznych czy profesjonalnych pomocy dydaktycznych, ukierunkowanych na rozwój konkretnych pasji artystycznych, sportowych itp.

Kończy się nabór wniosków do programów stypendialnych siedleckiej Caritas!

i

Autor: Caritas Diecezji Siedleckiej

Niezbędne zgłoszenie wniosku

Aby zgłosić dziecko do wybranego programu należy pobrać ze strony internetowej Caritas Diecezjalnej odpowiedni wniosek. Następnie rodzic musi poprosić o jego wypełnienie w szkole dziecka, a resztę wypełnić samodzielnie. Gotowy wniosek trzeba złożyć w siedzibie naszej organizacji przy ul. Budowlanej 1 w Siedlcach, na II piętrze, w pokoju nr 205 lub przesłać na adres: Caritas Diecezji Siedleckiej, ul. Budowlana 1, 08-110 Siedlce – wyjaśnia Marta Próchnicka, diecezjalny koordynator funduszy stypendialnych.

Wnioski dostępne są tutaj: https://siedlce.caritas.pl/index.php/zglos-dziecko-do-programu-790.html

Więcej informacji udziela Marta Próchnicka poprzez adres mailowy: [email protected], a także nr tel.: 504-429-423.

Sonda
Czy udało Ci się kiedykolwiek zdobyć stypendium za osiągnięcia w nauce?
Źródło: Kończy się nabór wniosków do programów stypendialnych siedleckiej Caritas!