Ulica Składowa w Siedlcach od lat jest tylko łatana. W 2022 roku doczeka się solidnego remontu nawierzchni

i

Autor: fot. Monika Półbratek Ulica Składowa od lat jest tylko łatana. W 2022 roku doczeka się solidnego remontu nawierzchni

Łatanie dziur to za mało – ulicę Składową w Siedlcach czeka gruntowny remont

2022-02-03 17:58

Nie będzie to tylko łatanie wyrw i dziur w drodze, ale kompleksowa inwestycja – ulica Składowa doczeka się w tym roku remontu. Urząd Miasta Siedlce przygotowuje się już do przetargu. Prace mają zostać przeprowadzone na najbardziej zniszczonym odcinku drogi, wiodącym od torów kolejowych do ul. Łukowskiej. Są wstępnie planowane na lato 2022 roku.

– To stara nawierzchnia i jeżeli na nią kładziemy łaty, to ona nie wytrzyma długo, zwłaszcza przy tego typu temperaturach. Jak wiemy z fizyki, gdy zima jest mroźna i ta temperatura minusowa się trzyma, to jezdnia nie ulega aż takiej korozji jak teraz, gdy temperatury cały czas skaczą i ciągle jest to przejście przez zero stopni Celsjusza, które jest najbardziej destrukcyjne dla nawierzchni. Prezydent Andrzej Sitnik zauważył, że nie ma sensu wkładać ciągle pieniędzy w łatanie ulicy Składowej, lepiej po prostu odnowić nawierzchnię na całym odcinku od torów do ul. Łukowskiej – mówi Wojciech Cylwik, naczelnik Wydziału Dróg siedleckiego magistratu.

W ubiegłym roku o planach przeprowadzenia remontu ul. Składowej, najprawdopodobniej w rejonie jednostki wojskowej, informowali przedstawiciele 18. Dywizji Zmechanizowanej. Nie wiadomo jednak, kiedy te prace miałyby zostać przeprowadzone. Tymczasem stan drogi jest kiepski od lat, a po zimie na pewno będzie wymagała jak najszybszej naprawy.

– Na tę chwilę my nie mamy oficjalnych deklaracji. Jednostka i jej dowódcy chcą dobrze, a my to szanujemy i doceniamy, ale dopóki takie deklaracje nie padły na papierze, to nie możemy być ich pewni. Nie chcemy też odkładać tego remontu na jakąś nieokreśloną przyszłość, bo chcielibyśmy, żeby mieszkańcy jednak poruszali się komfortowo – mówi naczelnik.

Prace mają zostać wykonane latem, a swoim zakresem mają obejmować tylko wymianę nawierzchni, ponieważ chodniki są jeszcze w dość dobrym stanie i mają już wybudowane ścieżki rowerowe. Na tegoroczny remont w budżecie miasta Siedlce przewidziana została kwota 1 mln 900 tys. zł. Czy będzie ona wystarczająca przy obecnych cenach na rynku materiałów budowlanych, dowiemy się po przetargu.

Sonda
Czy ulica Składowa w Siedlcach powinna zostać wyremontowana jeszcze wiosną czy w czasie wakacji?
Źródło: Łatanie dziur to za mało – ulicę Składową w Siedlcach czeka gruntowny remont