OSP

i

Autor: Monika Półbratek Zdjęcie ilustracyjne

Lepsze warunki dla strażaków, większe bezpieczeństwo mieszkańców gminy Korczew

2021-06-15 14:24

Będą pracować w lepszych warunkach i sprawniej nieść pomoc. Strażnicę Ochotniczej Straży Pożarnej w Korczewie czeka remont, a do druhów z Korczewa i Nowego Bartkowa trafi nowy sprzęt. Na realizację tych projektów gmina pozyskała ostatnio dotacje od samorządu Mazowsza.

Otrzymaliśmy dofinansowanie do remontu strażnicy w miejscowości Korczew. Będzie on polegał na modernizacji elektryki, jak również na ociepleniu poszczególnych pomieszczeń. W naszej gminie staramy się co roku dbać o Ochotniczą Straż Pożarną. Przykładem są zakupy, których dokonaliśmy w zeszłym roku. Były to dwa samochody średnie bojowe dla OSP Szczeglacin i OSP Tokary. Co roku korzystamy z różnego rodzaju dofinansowania, po to żeby ta straż była doposażona, i by ochotnicy jadąc ratować życie innym ludziom, czuli się bezpieczniej i mieli sprzęt do udzielenia takiej pomocy – mówi Sławomir Wasilczuk, wójt gminy Korczew.

Wysokość dotacji na realizację remontu to 25 tys. zł, a według kosztorysu z budżetu gminy trzeba będzie dołożyć do inwestycji ok. 5 tys. zł. Dużą pomocą będzie dla strażaków ochotników także wsparcie w postaci nowego sprzętu. Łączna wysokość dotacji, którą otrzymały dwie jednostki, to ok. 50 tys. zł, a drugie tyle dołoży Urząd Gminy Korczew. Druhowie z OSP Nowy Bartków otrzymają dzięki temu nowy sprzęt i komplety odzieży ochrony indywidualnej strażaka. Specjalistyczne urządzenie trafi także do OSP Korczew.

Dostaliśmy 9 tys. zł dofinansowania z Mazowsza na kamerę termowizyjną. Cieszymy się z tego, bo taka kamera na pewno może nam pomóc w badaniach. Gdy np. jedziemy szybko do pożaru poddasza, to będziemy mogli sprawdzić, czy jest tam potrzeba lania dużej ilości wody, rozbierania tego, itp. To jest bardzo potrzebny sprzęt strażakom i dziękujemy pani marszałek Ewie Orzełowskiej za wsparcie – mówi Adrian Wakuliński z OSP Korczew.

W całym powiecie siedleckim dotacje z mazowieckiego programu wsparcia na doposażenie OSP otrzymało 17 jednostek.

Dąbrówka Stany: nowym wozem strażackim, po nowej drodze, do nowej szkoły

QUIZ. Dokończysz przysłowie po czterech wyrazach? Nieliczni zdobędą więcej niż 6/10

Pytanie 1 z 10
Dokończ przysłowie: "Lepszy wróbel w garści..."
Źródło: Lepsze warunki dla strażaków, większe bezpieczeństwo mieszkańców gminy Korczew