LGD Ziemi Siedleckiej ogłosi dodatkowy nabór na założenie działalności gospodarczej

2022-01-24 21:18 Monika Półbratek
W siedzibie LGD Ziemi Siedleckiej można szukać porady odnośnie tego, jak prawidłowo napisać wniosek o dotację
Autor: Monika Półbratek W siedzibie LGD Ziemi Siedleckiej można szukać porady odnośnie tego, jak prawidłowo napisać wniosek o dotację

Lokalna Grupa Działania Ziemi Siedleckiej podsumowała ostatnie nabory. W ramach jednego z nich pozostały niewykorzystane środki. 60 tys. zł unijnego dofinansowania – to kwota, którą mogą otrzymać mieszkańcy naszego regionu, którzy chcą założyć własną firmę. Dodatkowy nabór wniosków na założenie działalności gospodarczej ruszy jeszcze w tym półroczu 2022 roku.

Lokalna Grupa Działania Ziemi Siedleckiej w ramach realizacji lokalnej strategii rozwoju ogłosiła pięć naborów w terminie między 17 a 31 listopada 2021 roku. W styczniu 2022 roku odbyło się posiedzenie rady, w ramach którego wybrane zostały wnioski do dofinansowania przez LGD Ziemi Siedleckiej w następujących zakresach tematycznych:

  • „Tworzenie nowych podmiotów gospodarczych oraz podnoszenie kompetencji osób realizujących operacje w tym zakresie”,
  • „Rozwijanie działalności przez istniejące podmioty gospodarcze oraz podnoszenie kompetencji osób realizujących operacje w tym zakresie”,
  • „Wspieranie działań polegających na budowie lub modernizacji i adaptacji obiektów użyteczności publicznej oraz zmianie zagospodarowania przestrzeni publicznej”.
  • „Tworzenie i rozwijanie oferty obszaru w oparciu o bazę rekreacyjno-kulturalną”,
  • „Upowszechnianie wiedzy o obszarze”.

– W ramach tych naborów wpłynęły do Lokalnej Grupy Działania Ziemi Siedleckiej 42 wnioski. Alokację mieliśmy w wysokości ponad 3 mln zł. Odbyła się już rada oceniająca te wnioski. Wszystkie zostały ocenione pozytywnie i dostarczone do Urzędu Marszałkowskiego, gdzie będą dalej procedowane. Nie wyczerpaliśmy alokacji w ramach działania „Tworzenie nowych podmiotów gospodarczych (...)”, więc w pierwszym półroczu 2022 roku zamierzamy ogłosić jeszcze jeden nabór – informuje Beata Młyńska, doradca w LGD Ziemi Siedleckiej.

W okolicach Siedlec, na terenie Lokalnej Grupy Działania Ziemi Siedleckiej, powstanie 14 nowych firm. Dzięki dodatkowemu naborowi, może być ich jeszcze więcej. Będzie on dedykowany osobom z tego obszaru, zamieszkującym na terenie wiejskim, które chciałyby uruchomić nową działalność gospodarczą.

– W ramach tego naboru można ubiegać się o premię w wysokości 60 tys. zł. Osoba, która będzie się o nią starać, nie może być jednak ubezpieczona w KRUS, ponieważ do osób ubezpieczonych w KRUS-ie kierowane jest odrębne działanie na podejmowanie działalności gospodarczej w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Serdecznie zapraszamy do współpracy i do składania wniosków. Mamy bezpłatne doradztwo – nie piszemy wniosków, ale pokierujemy, jak napisać wniosek poprawnie i zgodnie z instrukcją – dodaje Beata Młyńska.

Porad można szukać osobiście w siedzibie LGD Ziemi Siedleckiej, która mieści się przy ul. Siedleckiej 13 w Wiśniewie, przy budynku Urzędu Gminy Wiśniew. Więcej aktualnych informacji o naborach można znaleźć na stronie lgdsiedlce.pl.

Sonda
Czy masz własną firmę?
Źródło: LGD Ziemi Siedleckiej ogłosi dodatkowy nabór na założenie działalności gospodarczej
Nasi Partnerzy polecają