medaliści

i

Autor: Magda Szewczuk

Medaliści z KPS Siedlce

2021-10-07 10:31

Reprezentacja Polski U21 wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Świata. Podopieczni trenera Daniela Plińskiego w meczu o trzecie miejsce, bez straty seta, wygrali z Argentyną. Swój wkład w sukces polskiej kadry mają zawodnicy KPS Siedlce – rozgrywający Dawid Pawlun i środkowy Adrian Markiewicz.

Dawid Pawlun i Adrian Markiewicz byli ważnym elementem kadry trenera Daniela Plińskiego. Zawodnicy KPS Siedlce mieli sporo okazji aby zaprezentować swoje umiejętności podczas Mistrzostw Świata U21 rozgrywanych w Bułgarii i Włoszech. Młodzi Polacy doskonale spisali się w turnieju. W drodze do strefy medalowej pokonali m.in. Bułgarię i Brazylię. W półfinale Polacy prowadzili już 2:0 z Wochami, ale ostatecznie ulegli współgospodarzom mistrzostw 3:2. W meczu o brąz nasi nie dali szans Argentynie i wygrali 3:0. Brązowe medale zawisły m.in. na szyjach zawodników KPS Siedlce. - Jest to nasze, nie ma co ukrywać największe osiągniecie w karierze i bardzo się cieszymy, że naszą karierę juniorską zakończyliśmy takim sukcesem. Niewiele osób na nas stawiało przed turniejem. Byliśmy czarnym koniem tego turnieju i tym bardziej cieszymy się, że potrafiliśmy pokazać dobrą siatkówkę i wróciliśmy do kraju, do Siedlec z medalem - mówi Dawid Pawlun. Zawodnicy pojawili się w Siedlcach aby wraz z kolegami przygotowywać się do kolejnych spotkań w ramach rozgrywek TAURON1Ligi. - Medale są bardzo motywujące ale wiemy, że jeszcze mnóstwo pracy przed nami. Na pewno jest to dobry zastrzyk energii na ciężki sezon jaki nas czeka – dodaje Adrian Markiewicz.

plakat

i

Autor: KPS Siedlce

Pawlun i Markiewicz wspólnie z kolegami z KPS Siedlce w sobotę powalczą o kolejne ligowe zwycięstwo. O godzinie 17.00 KPS zagra na wyjeździe z Krispolem Września. A w czwartek, 14 października siedleccy kibice po raz pierwszy w sezonie będą mieli okazję na żywo zobaczyć mecz siatkarzy KPS. O godzinie 20.00 podopieczni trenera Mateusza Grabdy zmierzą się z Legią Warszawa. Mecz będzie transmitowany.

Źródło: Medaliści z KPS Siedlce