Siedleckie Lato z Zumbą

i

Autor: Monika Półbratek

Miasto sponsoruje zajęcia Zumba Fitness. Zatańczcie nad siedleckim zalewem! [AUDIO]

2021-07-01 13:22

Siedleckie Lato z Zumbą – to cykl sportowych spotkań, które proponują mieszkańcom miasta i okolic pracownicy fundacji Le Natiga. Dzięki pozyskanej przez nich dotacji z Urzędu Miasta Siedlce, w bezpłatnych zajęciach Zumba fitness nad zalewem mogą brać udział wszyscy chętni. Będą się one odbywać przez całe lato, w każdy czwartek.

Napisałyśmy projekt, który uzyskał finansowanie z małych grantów Urzędu Miasta Siedlce i dzięki temu możemy poprowadzić w te wakacje 12 spotkań po dwie godziny treningu zumbowego. Czyli intensywnie, wesoło, skocznie, radośnie, zapraszamy wszystkich siedlczan! – zachęca Aneta Czarnocka z Fundacji Le Natiga.

Po pracy, w trakcie urlopu, a także po dłuższym wyjeździe na letnie wczasy – warto zadbać o swoją kondycję. Jak podkreślają zawodowi sportowcy, zajęcia Zumba Fitness mogą bardzo pozytywnie wpłynąć na nasze zdrowie i samopoczucie.

Zumba to świetny trening cardio, który poprawia też bardzo mocno naszą kondycję psychiczną. Mega pozytywna dawka energii, która płynie i z muzyki, i z ruchów – bo gdy się ruszamy, wydzielają się endorfiny – naprawdę pomaga nam bardzo w tym, żebyśmy się świetnie poczuli. I to dobre samopoczucie zostaje w nas na długo. Do tego, oczywiście spalamy jeszcze mnóstwo kalorii (…) W zależności od indywidualnych predyspozycji, budowy ciała i funkcjonowania organizmu, minimalnie od 300 do ok. 1000 kalorii można spalić, tak że trening jest naprawdę bardzo efektywny –wyjaśnia Marzena Tymińska, instruktorka Zumba Fitness, która prowadzi zajęcia.

Bezpłatne, plenerowe zajęcia Zumba Fitness w Siedlcach będą trać do połowy września 2021 roku. Odbywają się w każdy czwartek w pobliżu Cichej Stanicy nad siedleckim Zalewem Muchawka. Start o godz. 18.30. Więcej o sportowych spotkaniach można usłyszeć w załączonym poniżej materiale dźwiękowym.

POSŁUCHAJ więcej o cyklu imprez "Siedleckie Lato z Zumbą":
Na zdjęciu, od lewej: Marzena Tymińska i Aneta Czarnocka

i

Autor: Monika Półbratek Na zdjęciu, od lewej: Marzena Tymińska i Aneta Czarnocka
ZOBACZ FILM: "Motocykle i Siedlce" - pierwsza wystawa motoryzacyjna w mieście
Sonda
Wakacje 2021 - czy powinny trwać krócej czy dłużej?
Źródło: Miasto sponsoruje zajęcia Zumba Fitness. Zatańczcie nad siedleckim zalewem! [AUDIO]