Mirosław Leśkowicz rezygnuje z funkcji dyrektora SPZOZ w Siedlcach. Samorząd ogłosi konkurs na to stanowisko

2023-02-07 12:18 Monika Półbratek
Mirosław Leśkowicz rezygnuje z funkcji dyrektora SPZOZ w Siedlcach. Samorząd ogłosi konkurs na to stanowisko
Autor: fot. Monika Półbratek

Wieloletni dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Siedlcach Mirosław Leśkowicz złożył rezygnację z pełnienia tego stanowiska. Swoją decyzję motywuje dużym zmęczeniem po okresie covidowym, gdy praca w szpitalu i innych placówkach SPZOZ-u była wyjątkowo intensywna. Siedlecki samorząd ogłosi wkrótce konkurs na stanowisko nowego dyrektora.

– Dziękuję wszystkim, którzy ze mną współpracowali! (...) Odchodzę z pracy na stanowisku dyrektora siedleckiego SPZOZ-u, a moja decyzja jest podyktowana wynikiem naprawdę ciężkiej pracy, która w latach pandemii była przeze mnie i mój zespół realizowana, żeby ten szpital mógł spełniać oczekiwania pacjentów. Myślę że w dużej mierze nam się to udało. Niemniej jednak kładzie się to cieniem na możliwość kontynuowania przeze mnie współpracy. Muszę odpocząć, a jeśli będę miał jeszcze jakąś pracę, to na pewno nie w zakładzie, który liczy tysiące osób, a jego budżet sięga 150 mln zł... Bo to jednak pokazuje, że w takim miejscu siły muszą być w większym stopniu zaangażowane, a różnie z tym w życiu bywa – wyjaśnia motywy swojej decyzji Mirosław Leśkowicz, wieloletni dyrektor SPZOZ w Siedlcach.

Mirosław Leśkowicz pełnił funkcję dyrektora siedleckiego SPZOZ-u przez ponad 14 lat
Autor: fot. Monika Półbratek Mirosław Leśkowicz pełnił funkcję dyrektora siedleckiego SPZOZ-u przez ponad 14 lat

Funkcję tę pełnił on przez ponad 14 lat, od jesieni 2008 roku. W tym czasie m.in. nadzorował przeprowadzenie remontu starego budynku Szpitala Miejskiego w Siedlcach, a także uruchomienie oddziału kardiologicznego i oddziału rehabilitacji kardiologicznej. Zakład pozostawia w „dobrej kondycji”. Jako dyrektor będzie kontynuował swoją pracę jeszcze do końca lutego 2023 roku. Później siedlecki samorząd planuje ogłosić konkurs na stanowisko nowego dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Siedlcach.

– Po zakończeniu pracy przez obecnego Dyrektora, przepisy pozwalają na to, żeby powołać kogoś, kto maksymalnie na pół roku obejmie stanowisko osoby pełniącej obowiązki dyrektora. W tym czasie zostanie przeprowadzony konkurs. Oczywiście w kwestii wyboru osoby pełniącej obowiązki dyrektora będę czekał na rekomendację dyr. Leśkowicza, który najlepiej zna tę jednostkę i uwarunkowania, jakie jej dotyczą – mówi Andrzej Sitnik, prezydent Siedlec.

Konkurs ruszy najprawdopodobniej w marcu 2023 roku.

Sonda
Czy proste prace w szpitalach czy urzędach powinny wykonywać roboty?
Źródło: Mirosław Leśkowicz rezygnuje z funkcji dyrektora SPZOZ w Siedlcach. Samorząd ogłosi konkurs na to stanowisko
Nasi Partnerzy polecają