MOTOSERCE zabije w Siedlcach po raz piąty. Akcja krwiodawstwa już 30 września!

i

Autor: fot. Magda Szewczuk Zdjęcie archiwalne - MOTOSERCE 2022

Zapowiedź imprezy

MOTOSERCE zabije w Siedlcach po raz piąty. Akcja krwiodawstwa już 30 września!

2023-09-27 15:40

Będzie krwiobus, koncert zespołu Soome Goorsi i parada motocyklowa! W najbliższą sobotę (30 września) na placu Generała Sikorskiego w Siedlcach odbędzie się impreza na Zakończenie Sezonu Motocyklowego 2023, połączona z akcją krwiodawstwa MOTOSERCE. Tego dnia motocykliści przejadą głównymi ulicami miasta, by zachęcać mieszkańców do oddawania krwi dla szpitali dziecięcych w Polsce. Akcja zostanie zorganizowana w Siedlcach już po raz piąty.

Wydarzenie współorganizują w mieście dwa kluby motocyklowe – Free Motor Bikers Siedlce i Gryf MC Siedlce, a także członkowie grupy Moto Siedlce. Do udziału w akcji zapraszają oni wszystkich motocyklistów oraz mieszkańców miasta i okolic, którzy chcą podzielić się darem życia z potrzebującymi.

MOTOSERCE to akcja ogólnopolska. W Siedlcach organizujemy już piątą edycję i bardzo chcielibyśmy zaprosić jak największą liczbę ludzi chętnych do oddania krwi! Trafi ona na oddziały szpitali dziecięcych w kraju, więc cel jest szczytny. W zeszłym roku zebraliśmy ponad 16 litrów krwi i do końca akcji krwiobus był zapełniony. Mamy nadzieję, że teraz będzie tak samo. A może uda nam się pobić rekord...? Dla krwiodawców oferujemy kawę, lody, pączki i herbatę. Wśród osób, które się zakwalifikują i oddadzą krew, będą też rozlosowane trzy vochery, do zrealizowania w lokalnych sklepach motoryzacyjnych, motocyklowych i z elektronarzędziami. Serdecznie zapraszamy! – mówi Radosław Błoński, sekretarz Klubu Motocyklowego Free Motor Bikers Siedlce.

MOTOSERCE zabije w Siedlcach po raz piąty. Akcja krwiodawstwa już 30 września!

i

Autor: fot. FMB Siedlce

Ponieważ impreza będzie połączona z oficjalnym Zakończeniem Sezonu Motocyklowego 2023, w dniu wydarzenia nie może zabraknąć rockowego koncertu! Na placu Generała Sikorskiego w Siedlcach wystąpi więc zespół Some Goorsi. Odbędzie się także parada motocyklowa, która przejedzie głównymi ulicami miasta. Mogą się do niej przyłączyć wszyscy chętni motocykliści z miasta i regionu.

– Z tego miejsca chciałbym przeprosić innych uczestników ruchu za chwilowe niedogodności i utrudnienia, które ta parada spowoduje. Będą one jednak niewielkie i nie potrwają długo. Chodzi nam tylko o to, by zaznaczyć obecność motocyklistów na miejskich drogach, a także wypromować prowadzoną akcję krwiodawstwa – dodaje Radosław Błoński.

W tym roku akcja MOTOSERCE rozpocznie się o godz. 10.00, w najbliższą sobotę, 30 września. Na jezdni przy placu Generała Sikorskiego stanie wówczas krwiobus, w którym będzie można się zarejestrować i oddać krew. Wydarzenie potrwa do ok. godz. 14.00. Oczywiście wstęp wolny!

Sonda
Oddajesz regularnie krew?
Źródło: MOTOSERCE zabije w Siedlcach po raz piąty. Akcja krwiodawstwa już 30 września!