kajdanki grudziadz

i

Autor: Pixabay Złodziejowi kosiarki grozi teraz do 5 lat więzienia

Kryminalne

Myślał, że ucieknie przed policyjnym radiowozem. Na koncie miał dożywotni zakaz i ponad dwa promile alkoholu w organizmie

2024-04-02 18:26

Policjant z wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim ruszył za pojazdem, którego kierowca na widok radiowozu podjął ucieczkę. Okazało się, że uciekinier posiadał ponad dwa promile alkoholu w organizmie oraz dożywotni zakaz kierowania pojazdami. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim otrzymał zgłoszenie, że kierowca opla może być pijany. Policjant Wydziału Ruchu Drogowego  pojechał we wskazany rejon, aby zweryfikować zgłoszenie.

- Wskazany w informacji pojazd minął się z radiowozem, dlatego też policjant natychmiast podjął próbę zatrzymania go do kontroli drogowej. Ten rozpoczął ucieczkę. Policjant nie tracąc samochodu z pola widzenia kontynuował jazdę za nim. Kierujący wjechał na prywatną posesję i wysiadł z pojazdu, po czym natychmiast został obezwładniony i zatrzymany przez policjanta. W międzyczasie na miejsce zdarzenia przyjechały inne patrole - mówi st. sierż. Aleksandra Borowska z KPP w  Sokołowie Podlaskim.

Funkcjonariusz sprawdził dane uciekiniera. Jak się okazało, 36-latek posiadał dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, a dodatkowo miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. W samochodzie znajdowała się pasażerka, która również znajdowała się pod działaniem alkoholu. Zatrzymany mężczyzna będzie teraz ze swojego zachowania tłumaczył się przed sądem.

Źródło: Myślał, że ucieknie przed policyjnym radiowozem. Na koncie miał dożywotni zakaz i ponad dwa promile alkoholu w organizmie