Nie żyje pieszy potrącony po zmroku. Apel policji

2022-02-24 8:51

Wczoraj późnym popołudniem (23 lutego) przy drodze krajowej nr 2 w Ujrzanowie pod Siedlcami doszło do śmiertelnego wypadku. Starszy mężczyzna został potrącony przez samochód i zginął na miejscu. Jak się okazało, nie był widoczny na drodze. Policjanci apelują do pieszych, by po zmroku zachowywali ostrożność na drogach.

– Wczoraj po godz. 18.00 w miejscowości Ujrzanów na DK nr 2 na nieoświetlonym odcinku drogi pieszy w wieku 77 lat, który przechodził przez jezdnię, został potrącony przez 34-letniego kierującego Volksvagenem Passat. W wyniku tego wypadku mężczyzna poniósł śmierć na miejscu – informuje nadkom. Agnieszka Świerczewska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach.

Jak zostało ustalone w wyniku śledztwa, starszy mężczyzna nie był widoczny na drodze, którą się przemieszczał.

– Pieszy nie posiadał żadnych elementów odblaskowych i przechodził przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. W związku z powyższym zwracamy się do Państwa z apelem, aby naprawdę bardzo uważać na drogach, szczególnie po zmroku, by przemieszczać się tylko w obrębie przejść dla pieszych i przede wszystkim być widocznym na drodze – mówi nadkom. Agnieszka Świerczewska.

Pamiętajmy, że włożenie ubrania z jakimikolwiek elementami odblaskowymi lub specjalnej kamizelki odblaskowej może być czynnikiem, który po zmroku uratuje nam życie.

Sonda
Czy boisz się, że Rosja zaatakuje Polskę?
Źródło: Nie żyje pieszy potrącony po zmroku. Apel policji