Inwestycja

Nowa sala widowiskowa ŁOK na dworcu PKP w Łukowie coraz bliżej. Trwa przetarg na przebudowę obiektu

2024-05-22 17:14

Mieszkańcy Łukowa i okolic, także siedlczanie, będą mogli w przyszłości korzystać z nowej sali widowiskowej Łukowskiego Ośrodka Kultury, która ma powstać na dworcu kolejowym w Łukowie. Polskie Koleje Państwowe S.A. ogłosiły już przetarg na przebudowę całego budynku. Umowa na realizację inwestycji ma zostać podpisana we wrześniu 2024 roku. Wizualizację odnowionego obiektu można zobaczyć na grafikach zamieszczonych w naszej galerii zdjęć.

Łukowianie ze zniecierpliwieniem oczekują na rozstrzygnięcie przetargu ogłoszonego przez Polskie Koleje Państwowe S.A.. W ramach gruntownej przebudowy dworca kolejowego w Łukowie powstanie długo wyczekiwana, nowoczesna sala widowiskowa ŁOK-u.

Łuków od dawna boryka się z brakiem dużej i profesjonalnej sali do organizacji wydarzeń kulturalnych. Dzięki staraniom Łukowskiego Ośrodka Kultury, taka przestrzeń powstanie na piętrze dworca kolejowego. Nowa sala ma pomieścić ok. 300 widzów i zostać wyposażona w spełniającą europejskie wymogi technikę sceny. Te nowoczesne warunki pozwolą na poszerzenie oferty kulturalnej w mieście.

Projekt o nazwie „Przebudowa dworca kolejowego Łuków” doczekał się kolejnego etapu prac, jakim jest przetarg na tę inwestycję. Postępowanie mające na celu wyłonienie wykonawcy ogłoszony został 13 maja 2024 r. Na oferty Polskie Koleje Państwowe S.A. czekać będą do 14 czerwca, a umowa na wykonanie projektu podpisana zostanie prawdopodobnie 11 września 2024 roku. Wartość całej inwestycji oszacowana została na 32 523 915, 10 zł.

Szczegółowe informacje dot. Postępowania przetargowego znajdują się na stronie internetowej PKP

ROZWIĄŻ QUIZ: zgadnij jakie to mazowieckie miasto na podstawie trzech haseł!

Pytanie 1 z 10
Miasto wielu kultur i religii, Rynek Mariacki, lustro Twardowskiego
Źródło: Nowa sala widowiskowa ŁOK na dworcu PKP w Łukowie coraz bliżej. Trwa przetarg na przebudowę obiektu