Z miasta

Nowy integracyjny plac zabaw dla dzieci przy siedleckiej „Ósemce” już oficjalnie otwarty!

2024-04-16 19:29

Na terenie Szkoły Podstawowej nr 8 w Siedlcach dzieci i młodzież mogą już oficjalnie korzystać z nowego, ogólnodostępnego placu zabaw. Inwestycja została zrealizowana w ramach budżetu obywatelskiego Siedlec. O budowę obiektu przy „Ósemce” zabiegali mieszkańcy osiedli Warszawska i Roskosz, a w stworzeniu projektu tej inwestycji i w zbieraniu głosów wsparli ich siedleccy radni Chaberski i Araszkiewicz. 16 kwietnia nowy plac zabaw został uroczyście otwarty.

POSŁUCHAJ krótkiej relacji z otwarcia nowego integracyjnego placu zabaw dla dzieci przy Szkole Podstawowej nr 8 w Siedlcach:

Oficjalne otwarcie integracyjnego placu zabaw przy SP nr 8 uświetnił występ szkolnego zespołu „Ludowa Ósemka”. Zaraz po przecięciu wstęgi, nowy obiekt przetestowały dzieci. Jak go oceniają, można usłyszeć w załączonym nad tekstem podcaście.

Nasz nowy plac zabaw dostosowany jest także dla osób z niepełnosprawnościami, a więc każde dziecko, nawet posiadające jakieś dysfunkcje, może bezpiecznie z niego korzystać – informuje Karol Wnorowski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Siedlcach.

Radni, którzy napisali projekt budowy obiektu w ramach budżetu obywatelskiego miasta Siedlce, podkreślają, że zrobili to na prośbę mieszkańców tej części miasta.

Na ten projekt zagłosowało całe środowisko szkolne, a także mieszkańcy osiedli Warszawska i Roskosz. Uważam, że budżet partycypacyjny to znakomita inicjatywa. Nad projektem pracowaliśmy z Krzysztofem Chaberskim jako inicjatorzy, ale ten plac zabaw jest nagrodą dla tych wszystkich, którzy głosowali i byli tym zainteresowani. Tak jak zaangażowaliśmy się w głosowanie i wygranie tego placu zabaw, tak teraz zaangażujmy się w dbanie o niego. Wykażmy, że jesteśmy dorośli i że to jest nasze wspólne! – mówi radny Tomasz Araszkiewicz, wieloletni nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 8 w Siedlcach.

– Zachęcam wszystkich do składania projektów do budżetu obywatelskiego miasta Siedlce, do udziału w głosowaniu, zbieraniu podpisów. Dzięki temu mieszkańcy decydują swoimi głosami i swoją inicjatywą, gdzie dana inwestycja powstanie – dodaje radny Krzysztof Chaberski.

Całkowity koszt budowy placu zabaw wyniósł ostatecznie 343,84 zł. To znacznie więcej niż zakładał projekt.

W budżecie obywatelskim maksymalna kwota inwestycji to 250 tys. zł. Oczywiście to nie wystarczyło, więc miasto dołożyło brakującą kwotę. Ale jest to plac zabaw wykonany w dobrej jakości i myślę że będzie służył mieszkańcom przez długie lata – wyjaśnia Dariusz Godlewski, naczelnik Wydziału Programów Rozwojowych Urzędu Miasta Siedlce.

– Niedawno otwieraliśmy w SP nr 8 odnowiony basen, a dzisiaj plac zabaw! Cieszę się, tym bardziej, że mogliśmy to zrobić kompleksowo. Trzeba było dołożyć prawie 100 tys. zł, ale ja nigdy nie widzę w tym problemu, aby inwestycja była kompletna. W tym przypadku służy ona dzieciom, a to najważniejsze – dodaje Andrzej Sitnik, prezydent Siedlec.

Ponieważ inwestycja została zrealizowana z budżetu partycypacyjnego miasta, nowy plac zabaw jest ogólnodostępny. Mimo że znajduje się on na terenie szkoły, mogą z niego swobodnie korzystać wszyscy mieszkańcy miasta.

Sprawdź jak dobrze znasz Siedlce! Spróbuj przyporządkować obiekty do ich lokalizacji. To tylko 10 pytań!

Pytanie 1 z 10
Gdzie mieści się Obraz El Greco "Ekstaza św. Franciszka"
Źródło: Nowy integracyjny plac zabaw dla dzieci przy siedleckiej „Ósemce” już oficjalnie otwarty!