Chevrolet Bel Air z 1959 roku będzie woził pasażerów po ścisłym centrum Siedlec

i

Autor: fot. Sławomir Kordaczuk Chevrolet Bel Air z 1959 roku będzie woził pasażerów po ścisłym centrum Siedlec

Objedź centrum Siedlec zabytkowym autem i weź udział w giełdzie kolekcjonerów [AUDIO]

2021-07-07 11:59

Przejażdżka zabytkowym samochodem marki Chevrolet Bel Air z 1959 roku po Siedlcach, pokaz automobilu Ford T z 1923 r. (obok fontanny naprzeciwko muzeum) i XIV Giełda Staroci i Rzeczy Potrzebnych Komuś Innemu – to atrakcje, które siedleckie Muzeum Regionalne szykuje na najbliższą niedzielę (11 lipca) dla mieszkańców miasta i okolic, a także turystów.

Giełda Staroci i Rzeczy Potrzebnych Komuś Innemu to cykliczne wydarzenie, które od lat przyciąga do Siedlec tłumy amatorów zbieractwa z całego regionu. W tym roku wezmą w nim udział nie tylko członkowie Siedleckiego Klubu Kolekcjonerów, ale także Ostrołęckiego Klubu Kolekcjonerów UNIKAT. Tego samego dnia muzeum zrealizuje zaległy program z Nocy Muzeów, który w maju, z przyczyn niezależnych od organizatorów, nie mógł się odbyć i został odwołany w ostatniej chwili. Będzie to umożliwienie mieszkańcom miasta i okolic oraz turystom odbycia przejażdżki po centrum Siedlec takim autem, które nieczęsto można spotkać na polskich drogach.

Właściciel samochodu zabytkowego Chevrolet Bel Air z 1959 roku przyjedzie do nas z Zambrowa, i będzie można tym autem przejechać się ulicami miasta, na trasie: Pułaskiego – Armii Krajowej – Piłsudskiego – Floriańska – i ponownie z Pułaskiego będą mogły następne osoby odjechać. Przejażdżka takim samochodem jest wyjątkowym przeżyciem, bo w środku są dwie kanapy trzyosobowe. Oprócz kierowcy, na przedzie może usiąść do dwóch osób, a z tyłu też trzy osoby. To auto, o ile dobrze pamiętam, ma długość pięciu metrów i 23 centymetrów, więc można żartować, że pół kilometra przed zakrętem już trzeba nim hamować… Jedzie się tym samochodem, jakby się płynęło łódką po spokojnej tafli jeziora (…) A poza tym, jego właściciel przyciągnie na lawecie drugie auto, to jest Ford T z 1923 roku. Nie będzie nim można jeździć po mieście, ale odbędzie się przejazd pokazowy przed budynkiem naszego muzeum – informuje Sławomir Kordaczuk, dyrektor Muzeum Regionalnego w Siedlcach.

W „wycieczkach” po mieście zabytkowym autem będzie można brać udział w godzinach 11.00-15.00. Czas trwania jednej przejażdżki wyniesie ok. 15 min. Na tę okazję muzeum przygotowało pamiątkowy bilet w formie magnesu z wizerunkiem auta, w cenie 5,00 zł od osoby. Przy okazji dyrekcja placówki zachęca turystów do zwiedzania stałych i czasowych wystaw. Więcej o zaplanowanych na niedzielę atrakcjach, można usłyszeć w załączonym poniżej materiale dźwiękowym.

POSŁUCHAJ więcej o atrakcjach wydarzenia, które Muzeum Regionalne w Siedlcach organizuje 11 lipca. Mówi dyrektor placówki, Sławomir Kordaczuk:
ZOBACZ FILM: "Motocykle i Siedlce" - pierwsza wystawa motoryzacyjna w mieście

QUIZ. Dokończysz przysłowie po czterech wyrazach? Nieliczni zdobędą więcej niż 6/10

Pytanie 1 z 10
Dokończ przysłowie: "Lepszy wróbel w garści..."
Źródło: Objedź centrum Siedlec zabytkowym autem i weź udział w giełdzie kolekcjonerów [AUDIO]