Zajęcia w ramach Tygodnia Kariery odbywają się na różnych wydziałach UPH

i

Autor: Monika Półbratek Zajęcia w ramach Tygodnia Kariery odbywają się na różnych wydziałach UPH

Ogólnopolski Tydzień Kariery w Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym [AUDIO]

2021-10-20 16:00

"Kwalifikacje, Kompetencje, Kreatywność" – to hasło przewodnie tegorocznego Tygodnia Kariery, który który do 24 października trwa w Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach. Przygotowane przez uczelniane Biuro Karier wykłady i warsztaty mają pomóc studentom w znalezieniu swojej drogi na rynku zawodowym.

Już po raz 9. organizujemy w naszym uniwersytecie Ogólnopolski Tydzień Kariery. Jest to cykl warsztatów i szkoleń dla naszych studentów i absolwentów, mający na celu: podniesienie ich kompetencji miękkich, nabycie kwalifikacji i ułatwienie wejścia na rynek pracy, zaznajomienie ich z lokalnym rynkiem pracy i sytuacją, jaka tutaj panuje, a także tym, na co warto zwrócić uwagę, jeżeli będą już wkraczać po studiach w dorosłe życie, planując swoją ścieżkę kariery zawodowej. Temat jest chwytliwy, ponieważ chodzi o wznoszenie się na wyżyny. Trzy K, czyli Kwalifikacje, Kompetencje i Kreatywność – są to trzy niezbędne czynniki, które warto rozbudować i doskonalić, aby znaleźć w przyszłości satysfakcjonującą i ciekawą pracę – tę, którą sobie wymarzymy – mówi dr inż. Krzysztof Kalinowski, doradca zawodowy w Biurze Karier UPH.

Zajęcia odbywają się na różnych wydziałach uczelni. Dziś (20 października) ich uczestnicy mieli okazję uczestniczyć w szkoleniu pt. "Odkrywanie własnych umiejętności i możliwości".

Tutaj studenci często mówią: "Przecież już jest za późno, przecież my już wybraliśmy kierunek!". Absolutnie tak nie jest, pracujemy nad tym przez całe życie. Niektórzy ludzie twierdzą, że dopiero koło 50-tki znaleźli swoją drogę życiową, więc ja również pokazuję różne narzędzia, różne drogi do tego, żeby pracować właśnie w tym aspekcie – przekonuje Martyna Myszka – doradca zawodowy z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej OHP w Siedlcach, która prowadzi niektóre szkolenia zorganizowane w Tygodniu Kariery.

Zdaniem studentów warto poszerzać swoje horyzonty, dowiadywać się więcej o swoich możliwościach na rynku pracy, a także zdobywać dodatkowe umiejętności, które mogą pomóc w przyszłym życiu zawodowym.

Często nie mamy nawet pojęcia o ilości możliwości, jakie występują, a dzięki temu możemy się dowiedzieć. W dzisiejszych czasach to ważne, żeby się rozwijać i być wszechstronnym. Możemy odnaleźć się w każdej dziedzinie – mówi Angelika, studentka II roku zoopsychologii z animaloterapią.

To ważne, by rozwijać się w tym kierunku jeszcze na studiach, bo jak nie teraz, to kiedy? Sam papierek ci nic nie da w życiu... Ja jestem technikiem weterynarii, więc w każdej chwili mogę pracować w lecznicy, ale Tydzień Kariery na pewno chętnie wykorzystam – dodaje Hubert, także student II roku zoopsychologii z animaloterapią.

To jest duży plus potem jak idzie się do pracy, że ma się to doświadczenie. Myślę, że to właśnie ukierunkowuje osoby, na co mają się naszykować po studiach, i co będzie dalej – mówi Żaneta, studentka I roku pielęgniarstwa.

Zainteresowanie warsztatami zawodowymi jest w tym roku na tyle duże, że Biuro Karier Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego planuje zorganizowanie dodatkowych zajęć.

Mamy duże zainteresowanie naszymi szkoleniami. Tak naprawdę trochę to przeszło nasze oczekiwania, więc myślimy, żeby to już nie w ramach OTK, ale po prostu w ramach normalnych szkoleń i warsztatów powtórzyć w następnych dniach czy następnych tygodniach, tak żeby każdy, kto chce, mógł z tego skorzystać – zapowiada Magdalena Trandziuk, doradca zawodowy z uczelnianego Biura Karier.

Jutro (21 października) w ramach Tygodnia Kariery doradcy zawodowi będą szkolić studentów z wyznaczania sobie życiowych celów w taki sposób, by mogli osiągnąć sukces na rynku pracy. Zajęcia odbywające się w ramach wydarzenia będą trwać do 24 października włącznie. Patronat medialny nad Tygodniem Kariery w UPH sprawuje Radio Eska. Więcej na jego temat można usłyszeć w załączonym poniżej materiale dźwiękowym (jeżeli coś się nie wyświetla, należy odświeżyć stronę).

POSŁUCHAJ o Ogólnopolskim Tygodniu Kariery w Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach:
Jesienne porządki nad siedleckim zalewem
Sonda
Czy chciałbyć aby sztuczna inteligencja działała już w Polsce?
Źródło: Ogólnopolski Tydzień Kariery w Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym [AUDIO]