Pijanych kierowców więcej, wypadków mniej – statystyki siedleckiej policji

2023-02-03 13:38 Monika Półbratek
Pijanych kierowców więcej, wypadków mniej – statystyki siedleckiej policji
Autor: Monika Półbratek Komenda Miejska Policji w Siedlcach

Mniej wypadków drogowych i tragicznych zdarzeń, ale wciąż wielu nietrzeźwych kierowców. Komenda Miejska Policji w Siedlcach podsumowała swoje działania na drogach miasta i powiatu w 2022 roku. Niektóre dane są optymistyczne, inne niepokoją.

– Wypadków drogowych na terenie powiatu siedleckiego było w roku ubiegłym znacznie mniej. W 2021 roku odnotowaliśmy ich 153, a w 2022 – 118, czyli ich liczba spadła o 35. Także wypadków tragicznych było o 50 procent mniej. W 2022 roku odnotowaliśmy ich 9, jednakże mamy świadomość, że każda ofiara śmiertelna jest ogromną tragedią dla rodziny, więc boli nas to, że te ofiary są. Cieszylibyśmy się, gdyby tego rodzaju wypadków nie było wcale – informuje podkom. Ewelina Radomyska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach.

Niestety, w porównaniu z poprzednim rokiem zwiększyła się także liczba kierowców, którzy wsiadają za kierownicę po spożyciu alkoholu. To bardzo niepokojące.

Niestety, nietrzeźwych kierujących było trochę więcej. W 2021 roku odnotowaliśmy ich 112, a w roku ubiegłym – 124. Jako policja apelujemy, żeby zwracać uwagę na te osoby w naszym najbliższym otoczeniu, które podczas naszych imprez czy spotkań rodzinnych lub towarzyskich piją alkohol, a potem chcą odjechać pojazdem. Należy im to uniemożliwić. Czasami warto jest wezwać taksówkę lub poprosić kogoś ze znajomych lub rodziny, kto może po nas przyjechać. Nie wsiadajmy za kółko nawet po najmniejszej ilości alkoholu, bo każda jego ilość jest dla nas niebezpieczna – ostrzega podkom. Ewelina Radomyska.

Mundurowi przypominają, że bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich często zależy od nas samych. Osoba wsiadająca za kierownicę po spożyciu alkoholu naraża zaś na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego.

Sonda
Jak oceniasz pracę siedleckich policjantów?
Źródło: Pijanych kierowców więcej, wypadków mniej – statystyki siedleckiej policji
Nasi Partnerzy polecają