konfa Pogoni

i

Autor: Monika Półbratek

Plany zarządu MKP Pogoń Siedlce na rozwój Akademii Piłkarskiej [AUDIO, WIDEO]

2021-05-30 20:58

Rozwój Indywidualnego Centrum Piłkarza, zdobycie certyfikatu PZPN i utworzenie sekcji żeńskiej – to najważniejsze plany zarządu Miejskiego Klubu Piłkarskiego Pogoń Siedlce na rozwój Akademii Piłkarskiej. Najzdolniejsi z jej młodych adeptów podkreślają, że piłka nożna jest ich pasją, z którą chcą związać także swoje dorosłe życie. Indywidualne podejście do szkoleń ma im w tym pomóc.

W tej chwili Indywidualne Centrum Piłkarza jest oparte tylko i wyłącznie na jednym obszarze, czyli obszarze treningu piłkarskiego. Są to grupy chłopców od dwóch do czterech osób. Głównym celem akademii jest wychowanie zawodnika, który będzie reprezentował barwy Pogoni Siedlce w pierwszej drużynie, na boiskach drugiej i pierwszej ligi w przyszłości. Tego celu nie osiągniemy, jeśli nie będzie indywidualizacji treningu. To Indywidualne Centrum Piłkarza właśnie ku niej ma iść. Kolejnymi obszarami, którymi będzie się zajmowało jest obszar mentalny, czyli trening mentalny, obszar motoryczny – i tutaj będzie zatrudniony w niedalekiej przyszłości specjalista od treningu motorycznego; jak również rozwijanie bramkarzy poprzez dodatkowe treningi dla najzdolniejszych zawodników, grających na pozycji bramkarza – informuje Łukasz Chmielewski, dyrektor Akademii MKP Pogoń Siedlce.

Jak dodaje, rozwijane będą także wcześniejsze projekty, m.in. grupa Talent Pro – najzdolniejsi uczniowie zostaną objęci jeszcze większą opieką, zarówno szkoleniową, jak i medyczno-administracyjną. Jeszcze w tym roku klub chce także zdobyć certyfikat Polskiego Związku Piłki Nożnej, tzw. gwiazdkę. Będzie to poświadczenie jakości pracy trenerów i młodzieży. By jednak osiągnąć ten cel, ściśle muszą ze sobą współpracować zarząd, administracja, rodzice, a także trenerzy i uczniowie. Z innych planów na rozwój akademii, które warto wymienić, jest utworzenie grupy i sekcji futsalu, a także grupy i sekcji dziewcząt.

Najzdolniejsi młodzi piłkarze ze szkółki Pogoni opowiedzieli podczas transmitowanej na żywo konferencji, że marzy im się kariera w świecie futbolu. Wyjaśnili, że piłka nożna jest ich pasją, którą chcą rozwijać. Opowiedzieli także o swoich autorytetach, marzeniach i planach na przyszłość. Więcej na ten temat można usłyszeć w załączonym poniżej materiale dźwiękowym.

POSŁUCHAJ o planach młodych i zdolnych piłkarzy, członków Akademii Piłkarskiej Pogoni Siedlce:

Czy twoje dziecko ma problemy z nauką?

Pytanie 1 z 10
Czy dziecko z własnej inicjatywy rozpoczyna odrabianie lekcji?
Zdjęcie
Źródło: Plany zarządu MKP Pogoń Siedlce na rozwój Akademii Piłkarskiej [AUDIO, WIDEO]