Policjanci i funkcjonariusze KAS zatrzymali handlarza nielegalnych papierosów

2022-01-21 0:24 Monika Półbratek
Mundurowi znaleźli 25 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy
Autor: fot. KMP w Siedlcach Mundurowi znaleźli 25 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy

53-letni mieszkaniec gminy Skórzec w powiecie siedleckim był obserwowany przez mundurowych, prowadzących akcję zwalczania handlu nielegalnymi papierosami. Gdy w jej ramach policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą siedleckiej komendy oraz funkcjonariusze KAS przeszukali miejsce zamieszkania mężczyzny, znaleźli papierosy bez polskich znaków akcyzy. 53-latek został zatrzymany.

– Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach od dłuższego czasu interesowali się sposobem zarobkowania 53-letniego mieszkańca powiatu siedleckiego. Po dokonaniu stosownych ustaleń, wspólnie z funkcjonariuszami Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie dokonali przeszukania w miejscu zamieszkania mężczyzny. W budynku gospodarczym ujawnili papierosy różnych marek, bez polskich znaków skarbowych akcyzy, w łącznej ilości ponad 25 tysięcy sztuk. Były one przysypane zbożem. Gdyby towar trafił na rynek, to Skarb Państwa narażono by na straty w kwocie ponad 30 tys. złotych – informuje nadkom. Agnieszka Świerczewska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty m. in. z art. 65 paragraf 1 i 3 Kodeksu Karnego Skarbowego, dotyczące paserstwa akcyzowego. Grozi mu za nie kara grzywny lub trzech lat więzienia, a nawet obie te kary jednocześnie.

Źródło: inf. pras. KMP w Siedlcach

Siedleccy policjanci apelują o zgłoszenie się możliwego świadka zabójstwa zakonnika w parku miejskim, widocznego na filmie
Sonda
Czy nosisz kask jeżdżąc na rowerze/nartach/hulajnodze itp?
Źródło: Policjanci i funkcjonariusze KAS zatrzymali handlarza nielegalnych papierosów