Policjanci z KMP w Siedlcach zatrzymali terapeutę podejrzanego o fałszowanie dokumentów medycznych

i

Autor: fot. KMP w Siedlcach

Powiat siedlecki: policja zatrzymała terapeutę podejrzanego o fałszowanie dokumentów

2021-12-03 12:50

60-letni terapeuta z powiatu siedleckiego miał fałszować dokumentację medyczną, poświadczając w niej nieprawdę. Podejrzanego zatrzymali policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach. Mężczyźnie przedstawiono łącznie 247 zarzutów. Został objęty dozorem i ma zakaz opuszczania kraju.

– Policjanci operacyjni z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą KMP w Siedlcach ustalili, że terapeuta z jednej z przychodni na terenie pow. siedleckiego fałszuje dokumentację, wpisując w karcie pacjenta świadczenia medyczne finansowane przez NFZ, które faktycznie nie miały miejsca. Zestawienia tych świadczeń były wysyłane przez spółkę, w której był on zatrudniony celem refundacji z NFZ. Ustalenia śledczych pozwoliły funkcjonariuszom, którzy pracowali przy sprawie, zgromadzić obszerny materiał dowodowy. Pozwoliło to na zatrzymanie 60-latka. Mężczyźnie zarzuca się wyłudzenie refundacji świadczeń medycznych na kwotę blisko 170 tys. zł – informuje mł. asp. Małgorzata Mazurek z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach.

Jak dodaje, proceder ten trwał najprawdopodobniej od dłuższego czasu. Prokurator, który nadzoruje śledztwo, przedstawił medykowi aż 247 zarzutów oraz zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru oraz zakazu opuszczania kraju. Mężczyzna nie będzie mógł opuszczać miejsca zamieszkania i musi meldować się na komendzie.

Podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów. Grozi mu za nie kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Sonda
Czujesz już atmosferę świąt?
Źródło: Powiat siedlecki: policja zatrzymała terapeutę podejrzanego o fałszowanie dokumentów