Powiat siedlecki: spłonął dom w Wyczółkach. W pożarze zginął mężczyzna

2022-05-05 11:12 Monika Półbratek
Powiat siedlecki: spłonął dom w Wyczółkach. W pożarze zginął mężczyzna
Autor: fot. Monika Półbratek Zdjęcie ilustracyjne

W Wyczółkach spłonął dom. W środku był 60-latek, którego nie udało się uratować. Gdy na miejsce dotarli strażacy, budynek był już cały w ogniu. Pomimo ich starań, nie było szans na ratunek dla przebywającego wewnątrz mężczyzny.

– Dziś (5 maja) godz. 4.10 wpłynęło do nas zgłoszenie o pożarze domu mieszkalnego w miejscowości Wyczółki w gminie Mordy. Już ze zgłoszenia wynikało, że pożar jest rozwinięty, bo widać go na dachu budynku. Istniało ryzyko, że może się przenieść na inne budynki w sąsiedztwie i na tej samej posesji. Po przybyciu na miejsce została potwierdzona informacja, że pożarem jest objęty cały dom. Otrzymaliśmy też informację, że w środku może przebywać człowiek – informuje mł. bryg. Paweł Kulicki, oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP w Siedlcach.

Strażacy natychmiast ruszyli na pomoc. Niestety, mimo ich usiłowań, przebywającego w domu mężczyzny nie udało się uratować.

– Cały wysiłek ratowniczy był skierowany w tej fazie na to, żeby dotrzeć do budynku, ugasić ogień i tego człowieka ewakuować. Niestety, okazało się, że ten mężczyzna, mający ok. 60 lat, poniósł śmierć w wyniku tego pożaru. Ogień został jednak ugaszony, a inne budynki nie uległy zniszczeniu. Spaleniu uległ tylko budynek mieszkalny drewniany, w tym cała konstrukcja dachu, strop i częściowo ściany, więc straty są duże. I niestety, pożar był tragiczny – dodaje Paweł Kulicki.

Służby wyjaśniają okoliczności i przyczyny pożaru. W jego gaszeniu wzięło udział siedem zastępów Państwowej Straży Pożarnej i jednostek OSP z regionu.

Sonda
Czy chciałbyś zostać skremowany po śmierci?
Źródło: Powiat siedlecki: spłonął dom w Wyczółkach. W pożarze zginął mężczyzna[GALERIA]
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany