Wielka Motoparada Niepodległości odbędzie się 11 listopada w Siedlcach. Start z Placu generała Sikorskiego

i

Autor: fot. organizatorzy

Przed nami Wielka MotoParada Niepodległości w Siedlcach [AUDIO]

2021-11-08 20:16

Z flagami i w podniosłej atmosferze, a także... na motorach i quadach siedlczanie uczczą Święto Niepodległości. 11 Listopada Wielka MotoParada wystartuje z centrum Siedlec o godz. 16.00. Wydarzenie współorganizują różne lokalne stowarzyszenia, które zrzeszają fanów motoryzacji. Do udziału w paradzie zachęcają mieszkańców Siedlec i okolic.

Razem z grupą organizacji, które w swoim statucie, godle czy postępowaniu kierują się ideą wolności, różnie rozumianą, ale w swoich fundamentach spójną i niepodzielną, organizujemy MotoParadę Niepodległości. Do organizacji tych zaliczają się: MTZ Korba, Free Motor Bikers Siedlce, Naturalnie 4x4, Moto Siedlce, ATV Quady Siedlce i MX Czerniejew. Chcemy znać historię i dbać o nią, a rozumiemy, że Polska to wyjątkowy kraj i wyjątkowi ludzie. Stało się niestety tak, że w 1795 roku Polska zniknęła z mapy Europy. Zrywy patriotyczne takie jak powstanie styczniowe i listopadowe dawały nadzieję, ale były bolesne i nie dały wolności. Kształtowały natomiast charakter i niezłomność Polaków w dążeniu do niepodległości – podkreśla Piotr Prokurat, jeden ze współorganizatorów wydarzenia, które ma upamiętnić moment chwały Polaków i umowną datę odzyskania wolności – 11 Listopada, kiedy to Rada regencyjna przekazała władzę wojskową Piłsudskiemu i zostały podpisane dokumenty kończące wojnę.

Tegoroczna MotoParada Niepodległości wystartuje z Placu Generała Sikorskiego w Siedlcach i objedzie dużą część miasta. Trasę przejazdu zaplanowano ulicami: Piłsudskiego, Starowiejską, Wyszyńskiego, 3-go Maja, Partyzantów, Monte Cassino, Warszawską, Wojskową, Sokołowską, Drabika, Północną, Jana Pawła II, Kazimierzowską, Starowiejską, Floriańską i Pułaskiego. Na końcu uczestnicy powrócą na Plac Gen. Sikorskiego.

MotoParada Niepodległości to pokazanie wszystkim, że jest to święto radości, święto zwykłych ludzi. WOLNO NAM, możemy wyjść na ulice, możemy nieść flagi, śpiewać pieśni patriotyczne. Będzie troszeczkę głośniej niż w zwykły dzień, będzie poruszenie, wspólne śpiewanie, rozmowy, spotkania, wspomnienia i plany. Zapraszamy serdecznie! – zachęca Piotr Prokurat.

W wydarzeniu, które wystartuje 11 listopada o godz. 16.00, mogą wziąć udział wszyscy chętni mieszkańcy miasta i regionu. Organizatorzy zachęcają uczestników do przyniesienia ze sobą flag. Parada zostanie zakończona trwającym w godzinach 18.00-20.00 Piknikiem Patriotycznym. Więcej o imprezie - na plakatach, w wydarzeniu "Wielka MotoParada Niepodległości 2021" na Facebooku, a także w załączonym poniżej materiale dźwiękowym.

POSŁUCHAJ więcej o Motoparadzie Niepodległości w Siedlcach w 2021 roku:
MotoParada Niepodległości rozpocznie się 11 Listopada o 16 i obejdzie dużą część Siedlec

i

Autor: fot. organizatorzy

QUIZ. Polskie powstania. Warszawskie, listopadowe, jakie jeszcze? Dopasuj daty i zdąbądź komplet punktów!

Pytanie 1 z 10
Które polskie powstanie wybuchło w 1863 r.?
Źródło: Przed nami Wielka MotoParada Niepodległości w Siedlcach [AUDIO]