Przed świętami młodzież wsparła obcokrajowców i uchodźców w subregionie siedleckim

2021-12-23 9:13 Monika Półbratek
Członkowie młodej lewicy okręgu siedlecko-ostrołęckiego zorganizowali i przeprowadzili zbiórkę na rzecz cudzoziemców i uchodźcow
Autor: fot. Młoda Lewica, okręg nr 18 Zebrane prezenty młodzież przekazała do ośrodka dla obcokrajowców

Członkowie Młodej Lewicy okręgu siedlecko-ostrołęckiego zorganizowali zbiórkę charytatywną na rzecz ośrodka, w którym znajdują schronienie cudzoziemcy i uchodźcy, np. z Kabulu. Akcja prowadzona była głównie w Garwolinie i na terenie powiatu garwolińskiego, ale także w powiatach sąsiednich. Zebrane prezenty młodzież przekazała 22 grudnia pracownikom ośrodka.

Na terenie miasta Garwolin, ale także w powiecie i na terenie całego okręgu nr 18 zorganizowaliśmy zbiórkę na rzecz ośrodka, w którym przebywają Ukraińcy, Białorusini, jak również osoby ewakuowane z Kabulu. Jest to Ośrodek dla Cudzoziemców w Lininie, to miejscowość pod Górą Kalwarią. Zebraliśmy bardzo dużo datków. Nasze działanie było objęte patronatem Związku Nauczycielstwa Polskiego z Garwolina. Nauczyciele wraz z uczniami wykazali się dużym zaangażowaniem. Również mieszkańcy regionu nas wsparli – informuje Dominik Mucha, jeden z organizatorów inicjatywy.

Jak podkreśla jego kolega, Jakub Godun, członek Młodzieżowej Rady Miasta Siedlce, dzięki tej akcji udało się uzbierać bardzo dużo produktów czystości i innych artykułów pierwszej potrzeby. Wczoraj (22 grudnia) po południu organizatorzy zbiórki dostarczyli prezenty do ośrodka.

– Myślę że jest to inicjatywa bardzo ciekawa, która pokazała, że jednak przed zbliżającym się świętem mieszkańcy pokazali swój odruch serca, nie patrząc na te podziały, które pomiędzy nami panują. Widać, że jednak potrafimy pomagać – dodaje Dominik.

Młodzież z Młodej Lewicy okręgu siedlecko-ostrołęckiego zapowiada, że nie jest to jej ostatnia akcja pomocowa, i że wkrótce usłyszymy o jej działaniach także na terenie Siedlec.

Sonda
Czy jesteś za pomocą humanitarną dla osób przewiezionych przez białoruskie KGB nad polską granicę?
Źródło: Przed świętami młodzież wsparła obcokrajowców i uchodźców w subregionie siedleckim