Rozpoczęły się prace związane z przebudową DW 698 na terenie gminy Siedlce [AUDIO]

2021-04-13 10:19 Monika Półbratek
https://www.google.com/maps/place/DW698/@52.1623989,22.3447578,4414m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x4721eaf7e7fe2a55:0x27471a22ea10eec!8m2!3d52.163492!4d22.3596313
Autor: Fot. Google Maps

Nowy ciąg pieszo-rowerowy, kanalizacja deszczowa i zatoki autobusowe – to udogodnienia, jakie powstaną w ramach przebudowy drogi wojewódzkiej nr 698 w Stoku Lackim i okolicy. Jak informuje wójt gminy Siedlce, w ostatnich dniach ruszyły prace związane z realizacją inwestycji. Przebudowana droga będzie bardziej bezpieczna i wygodna w użytkowaniu, zarówno dla kierowców, jak i pieszych. Prace spowodują jednak okresowe utrudnienia w ruchu.

Wykonawca rozpoczął prace odwadniające, od tego chodnika i ścieżki rowerowej, której ponad dwa km były wybudowane w ubiegłym roku, w kierunku miejscowości Pruszyn Pieńki. Ścieżka rowerowa i chodnik będą biegły przez miejscowość Pieńki, aż do granicy gminy Siedlce, czyli do samego Liwca. Ja z tego tytułu bardzo się cieszę, bo jest to inwestycja bardzo duża, która po przetargu będzie kosztowała 11 mln 800 tys. zł. I jest to bardzo dobra inwestycja, bo ona zwiększa bezpieczeństwo mieszkańców. Po tej ścieżce będą dzieci dojeżdżały rowerami do szkoły, i będą chodzić bezpiecznie mieszkańcy, bo do tej pory ta droga była naprawdę bardzo niebezpieczna, szczególnie w zimie – mówi Henryk Brodowski, wójt gminy Siedlce.

Inwestycja zostanie zrealizowana w dwóch etapach, przez tego samego wykonawcę. Prace będą obejmowały zarówno budowę kanalizacji deszczowej oraz przepompowni, jak i ciągu pieszo-rowerowego. Choć zwiększy się bezpieczeństwo i funkcjonalność trasy, to jednak kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami.

Utrudnienia będą na zasadzie ruchu wahadłowego, czyli trzeba będzie się stosować do sygnalizacji świetlnej, wystawionej na drodze. Będzie to ruch wahadłowy ze względu na to, że większość robót jest na poboczu, po stronie prawej – wyjaśnia Tomasz Grzechnik, dyrektor rejonu drogowego Węgrów-Siedlce Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Droga będzie przebudowana na odcinku o długości ok. 4 km. Realizacja robót potrwa ponad rok, więc kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość.

Chciałbym się zwrócić do wszystkich użytkowników drogi, by zachowali szczególną ostrożność podczas prowadzenia robót. Zarówno wykonawca, jak i inwestor dołożą wszelkich starań, by były one prowadzone w sposób bezpieczny i sprawiający jak najmniej utrudnień dla użytkowników. Jestem przekonany, że zrealizowana inwestycja poprawi bezpieczeństwo i komfort wszystkich użytkowników drogi wojewódzkiej – mówi Tomasz Lewandowski, dyrektor Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie.

Warte blisko 12 mln zł zadanie zostanie sfinansowane z budżetu Mazowsza.

POSŁUCHAJ, co mówi wójt gminy Siedlce, Henryk Brodowski, o rozpoczętej przebudowie DW 698 na trasie Stok Lacki-Wyczółki:
Operacja Czysta Rzeka - sprzątanie okolic Zalewu Muchawka w Siedlcach
Sonda
Czy dostałeś kiedyś mandat za przekroczenie prędkości?
Źródło: Rozpoczęły się prace związane z przebudową DW 698 na terenie gminy Siedlce [AUDIO]
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany