Rusz się na wiosnę i pomóż zebrać pieniądze na zbiórkę dla Michała! [AUDIO]

2021-04-09 9:09 Monika Półbratek
Michał Pogonowski przed wypadkiem, i obecnie
Autor: Monika Ejnfocht Michał Pogonowski przed wypadkiem, i obecnie

„Kilometry dla Michała Pogonowskiego” – to tytuł akcji sportowej, która ma wesprzeć zbiórkę na rzecz 30-letniego siedlczanina. Blisko rok temu uległ on ciężkiemu wypadkowi na budowie. Odzyskać częściową sprawność pomoże mu specjalistyczny turnus rehabilitacyjny. Kwota do zebrania to 100 tys. zł, a choć zbiórka trwa od lipca, wciąż brakuje około 30 tys. zł. Z powodu pandemii, rodzina Michała może szukać pomocy tylko wirtualnie.

– Została utworzona dla nas przez pana Marcina, któremu bardzo dziękujemy, specjalna skarbonka – „Kilometry dla Michała”. Możemy pomóc swojemu zdrowiu i jednocześnie pomóc Michałowi! Ktoś jeździ na rowerze, przejedzie 10 km – może wpłacić do skarbonki 10 zł lub dowolną inną kwotę. Ktoś biega – też może coś wpłacić. Skarbonkę możecie znaleźć na grupie na Facebooku pt. „Obudźmy Michała” – zaprasza jego siostra Monika Ejnfocht.

Na grupie trwają też rozmaite licytacje charytatywne, do wzięcia udziału w których zapraszają bliscy chłopaka. Obecnie przebywa on w klinice w Sawicach, gdzie trwa proces jego wybudzania ze śpiączki mózgowej i rehabilitacji. Otwiera już oczy i na pewno słyszy, co mówią do niego bliscy. Czeka go jednak długi i żmudny proces powrotu do zdrowia.

– Michał bardzo dzielnie ćwiczy, nie poddaje się, chociaż wiemy, że to jest dla niego bardzo duży wysiłek. Trudne jest dla niego nawet przekręcenie głowy czy wodzenie za kimś wzrokiem. Mamy nadzieję, że ten turnus rehabilitacyjny, na który zbieramy pieniądze, zbliży go do sprawności. Jeżeli nie całkowitej, to chociaż częściowej... – mówi Aneta Nojszewska, druga siostra Michała.

Zweryfikowaną zbiórkę na rzecz Michała Pogonowskiego znajdziecie w portalu siepomaga. Choć trwa już bardzo długo, rodzina ma problem z uzbieraniem całej kwoty. Potrzebuje wsparcia. Zbiórka potrwa do 2 lipca. Więcej o Michale możecie posłuchać w załączonym poniżej materiale dźwiękowym.

POSŁUCHAJ więcej o zbiórce charytatywnej na rzecz Michała Pogonowskiego i o tym, jak można mu pomóc:
ZOBACZ FILM: 18. Dywizja Zmechanizowana rośnie w siłę
Sonda
Czy dostałeś kiedyś niespodziewany prezent?
Źródło: Rusz się na wiosnę i pomóż zebrać pieniądze na zbiórkę dla Michała! [AUDIO]
Nasi Partnerzy polecają