W pierwszym etapie prac, remont ulicy Monte Cassino obejmie wymianę chodników pomiędzy dwoma rondami

i

Autor: Monika Półbratek W pierwszym etapie prac, remont ulicy Monte Cassino obejmie wymianę chodników pomiędzy dwoma rondami

Rusza remont ulicy Monte Cassino w Siedlcach. Na razie nie będzie dużych utrudnień

2022-02-18 15:56

Nowa nawierzchnia, oświetlenie, ścieżki dla rowerów i chodniki. W przyszłym tygodniu ruszy długo wyczekiwany przez mieszkańców Siedlec remont ul. Monte Cassino. Wykonawca dofinansowanej ze środków rządowych inwestycji przejął już plac budowy, a na przyszły tydzień zaplanował rozpoczęcie prac. Sprawdziliśmy, co będzie w ich ramach wykonane, ile potrwają i czy będą się z nimi wiązać z utrudnienia w ruchu.

Zakres inwestycji obejmuje wykonanie nawierzchni wraz z podbudową, przebudowę zatok autobusowych, chodników i ścieżek rowerowych. W pierwszym etapie remontu mają zostać wykonane ciągi pieszo-rowerowe pomiędzy dwoma rondami. Zaplanowane w tym rejonie nowe ścieżki dla rowerzystów zostaną wybudowane jako asfaltowe. Na chodnikach zostanie położona nowa kostka. Choć ta, która została tam ułożona wcześniej, jest jeszcze w dobrym stanie, zostanie wymieniona.

Sonda
Czy cieszysz się z powodu remontu ulicy Monte Cassino w Siedlcach?

– Taka sytuacja wynika z tego, że dofinansowanie uzyskane na tę inwestycję wymaga, żeby wykonywane elementy były budowane jako nowe. Po prostu nie można tam zatem zostawić starych chodników. Poza tym robimy ścieżki rowerowe, a w związku z tym i tak będziemy musieli te chodniki rozebrać. Dzięki temu tę starą kostkę, która jest jeszcze dobra, będzie można wykorzystać na inne miejsca, gdzie chodniki są już w słabym stanie. Pozwoli to na ich wymianę, a powstanie tylko koszt samej robocizny, bo materiał już mamy z odzysku. Na ul. Monte Cassino wybudujemy zaś całkiem nową inwestycję. Myślę że mieszkańcy będą się cieszyć – wyjaśnia Wojciech Cylwik, naczelnik Wydziału Dróg siedleckiego magistratu.

Na części ulicy Monte Cassino wiodącej w stronę ul. Garwolińskiej prace modernizacyjne zostaną przeprowadzone w dalszej kolejności

i

Autor: Monika Półbratek Na części ulicy Monte Cassino wiodącej w stronę ul. Garwolińskiej prace modernizacyjne zostaną przeprowadzone w dalszej kolejności

Prace obejmą także wymianę oświetlenia ulicznego na energooszczędne lampy LED-owe. Roboty w obrębie chodników i nawierzchni potrwają kilka miesięcy. Planowo mają się zakończyć do września. Wymiana chodników nie powinna powodować dużych utrudnień w ruchu drogowym, a to od niej rozpoczną się prace.

– Wykonawca planuje rozpocząć roboty od początku przyszłego tygodnia, jeżeli pogoda na to pozwoli. Na razie utrudnienia nie będą duże, ponieważ planuje rozebrać istniejące chodniki na odcinku pomiędzy rondem Ojca Pio a rondem Żołnierzy Wyklętych. Najpierw prawa strona, patrząc w kierunku ul. Garwolińskiej, a gdy tam zostanie ten chodnik wykonany, wykonawca przejdzie na drugą stronę. Wiemy, że jest to okolica kościoła, są sklepy, więc nie chcemy powodować dużych utrudnień, a wykonawca też ma tego świadomość. Następnie zostaną rozebrane chodniki na odcinku od ronda Żołnierzy Wyklętych do ul. Garwolińskiej i wykonawca wybuduje nowe. Później zostanie przygotowana podbudowa pod ścieżki rowerowe asfaltowe. W kolejnym etapie zostanie rozebrana nawierzchnia na odcinku pomiędzy rondami i wykonana nowa razem z podbudową. Zostaną postawione nowe słupy z oświetleniem typu LED i dokończone ścieżki rowerowe – informuje Wojciech Cylwik.

Harmonogram realizacji inwestycji będzie podawany na bieżąco na stronie internetowej Urzędu Miasta Siedlce. Koszt remontu to ponad 3 miliony złotych, z czego ponad 2 miliony zostaną pokryte z dotacji rządowej.

Źródło: Rusza remont ulicy Monte Cassino w Siedlcach. Na razie nie będzie dużych utrudnień